Ankaragücü
Giriş Tarihi : 24-03-2020 09:05   Güncelleme : 24-03-2020 09:05

Ankaragücü ve Gençlerbirliği takipte

Ankaragücü ve Gençlerbirliği takipte

Gençlerbirliği’nde Hamza Hamzaoğlu, sürekli oyuncuları ile irtibatta. Sağlık heyeti de takımı sürekli bilgilendiriyor. Ankaragücü’nde ise Mustafa Reşit Akçay, bireysel programa harfiyen uyulmasını istedi.

Başkent'in Süper Lig'deki iki temsilcisi Gençlerbirliği ve Ankaragücü'nde teknik ekip oyuncularının üzerine titriyor… Koronavirüs nedeniyle tüm liglerin ertelenmesi nedeniyle antrenmanları iptal eden iki kulüp de tüm oyuncularından zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarını istedi. Sporcular bu durumu kabullenip alışveriş dışında Ankara sokaklarına adım atmazken teknik heyet ve yöneticiler de oyuncularla sürekli iletişim halinde.

SAKIN KILO ALMAYIN UYARISI

Gençlerbirliği'nde teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ve kurmayları sürekli oyuncularını telefonla arayıp bilgi alırken sağlık heyeti de en ufak bir şikayetlerinde hemen yardımcı oluyor. Ankaragücü'nde ise teknik direktör Mustafa Reşit Akçay oyuncuları ile sık sık telefonda konuşurken bireysel idman programlarını da takip ediyor.
Takımından sanki hemen lig oynanacakmış gibi hazır kalmalarını isteyen Akçay, ayrıca diyet konusuna da dikkat çekti. Deneyimli çalıştırıcı, evde oldukları sürede oyuncularından kalori hesabı yapmalarını ve yemekleri azaltmalarını istedi. Sahada antrenman yapamadıkları için daha az yemeleri gerektiğini oyuncularına öğütleyen Akçay, kilo almadan dönmeleri çağrısında bulundu.