Ankaragücü
Giriş Tarihi : 21-03-2020 11:39   Güncelleme : 21-03-2020 11:39

Ankaragücü cezaya çalıştı!

Ankaragücü cezaya çalıştı!

Sarı-lacivertliler, bununla birlikte bu sezon kulüp olarak toplam 464 bin TL ceza aldı. Saha ve tribün olayları nedeniyle para cezasının yanında, bazı maçlarda taraftarların elektronik bilet kartları bloke edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Tahkim Kurulu Ankaragücü’ne verilen 150 bin lira para cezasını onadı. Kurul kararında, Ankaragücü Spor Kulübü’nün Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 12 Mart 2020 tarihli E.2019-2020/733 K.2019-2020/881 sayılı kararına itirazı incelendi belirtildi. Yapılan müzakere neticesinde; MKE Ankaragücü Spor Kulübü’nün 1. Güvenlik bariyeri dahilinde yayıncı kuruluş haricinde röportaj verilmesinden dolayı Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 8/13. maddesi uyarınca 150 bin TL para cezası ile cezalandırılmasında sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

BEŞİKTAŞ MAÇLARI GERİLİMİ ARTTIRIYOR

Ankaragücü kulübü 26 haftası geride kalan ligde, farklı maçlarda, saha olayları, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat ve tribün merdivenlerinin boş bırakılmaması gibi nedenlerden ötürü, Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Sarı-lacivertliler bu sevkler nedeni ile kulüp olarak 464 bin TL ceza ile karşılaştı. Ankaragücü ile Beşiktaş taraftarları arasında geçmişten gelen gerilim nedeni ile iki takım arasında bu sezon oynanan maçlar yine öne çıkan maçlar oldu. Ankaragücü kulübü, iki maçta, 219 bin TL ceza aldı.
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Ankaragücü kulübüne; Kayserispor, Denizlispor ve Gençlerbirliği maçlarında 24’er bin, Kasımpaşa karşılaşmasında 74 bin, Fenerbahçe müsabakasında 99 bin TL ceza uygulanmasına karar verdi.

Kurul, Konyaspor, Denizlispor, Kasımpaşa ve iki Beşiktaş maçında taraftarların tribüne girişini engelleyen kart bloke cezası verdi.

Kulübün yanı sıra, Gençlerbirliği ile sezonun ilk yarısında oynanan karşılaşmada, hakem tarafından tribüne gönderilen o dönem takımı çalıştıran Teknik Direktör Metin Diyadin 5 maç men ve 46 bin TL para cezası aldı. Yine sezonun ilk yarısında oynanan Beşiktaş maçında kırmızı kart gören Sedat Ağçay da 3 maç men ve 13 bin TL para cezasına çarptırıldı.