Reklamı Geç

Hakem Lisesi açılacak

Hakem Lisesi açılacak
Bu içerik 256 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasında, TFF Hakem Meslek Lisesi'nin açılmasını sağlayacak protokol dün imzalandı.

TFF'nin Riva'daki merkezinde düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk futbol tarihi bakımından bir dönüm noktasıyla karşı karşıya olduklarını söyledi. Selçuk, "Okulumuz yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek" dedi.

"Bu projenin değeri çok büyük"

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise Riva Meral-Celal Aras Spor Lisesi'nde 2020-21 öğretim döneminden itibaren futbol hakemliği eğitimi verileceğini söyledi. Özdemir, "15-16 yaşındaki öğrencilerimiz lisemizde hakemlik eğitimi görecek ve ilk defa okullu hakemlerimiz olacak.
Bunun dünyada bir örneği yoktur. Yeni bir eğitim hamlesi olan bu projenin arkasında kararlılıkla duracağız. Bu projenin değeri gerçekten çok büyüktür. Bir hakemin yetişmesi 10 yılı buluyor. Mevcut sistemde hakemlerimiz 30-35 yaşında Süper Lig'e adım atabiliyor. Bu çalışmayla okulumuzda verileceği eğitimde hakemlerimizin yaşını da küçülteceğiz" diye konuştu.


milli eğitim bakanlığı futbol federasyonu tff hakem meslek lisesi haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kulüpler TFF'nin kararını bekliyor
Kulüpler TFF'nin kararını bekliyor
Olimpiyatlar'ın ne zaman yapılacağı belli oldu gibi
Olimpiyatlar'ın ne zaman yapılacağı belli oldu gibi
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi