Antalyaspor
Giriş Tarihi : 09-03-2020 23:45   Güncelleme : 09-03-2020 23:56

Tamer Tuna Antalyaspor'u beğenmedi

Tamer Tuna Antalyaspor'u beğenmedi

Antalyaspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, kazanmayı hak eden bir oyun sergilemediklerini vurgulayarak, "Buraya kazanmaya geldik ona odaklıydık. Kazanmayı hak eden bir oyun oldu mu? Tabii ki de hayır" dedi. 

"Bugün iki takımında içinde bulunduğu puansal durum bugünkü oyunu etkilemiş olabilir ama biz kendi değerimizin altında oynadık" diyen Tuna, "20'nin üzerinde şut, 10 veya 20'nin üzerinde orta yaptırdığımız, 8 korner kullandırdığımız bir maç. Bugüne kadar oynadığımız tüm maçlarda rakibimize böyle bir istatistik vermemiş bir Antalyaspor vardı. Topun oyunda kaldığı her süre boyunca her dakikada bize atak gerçekleştirdiler. Topa sahip olma oranları eşit gibi gözükse de bizim atak geliştirdiğimiz tüm pozisyonlarda hem seçimlerimiz adına, hem oyunumuzun ağırlığı adına bugün istediğimizi alamadık. 1-0'dan sonra 1-1 olması bizim için avantaj. Son 10 dakikada böyle bir oyunda o golü bulmak takımımızın kendi özgüveni ve değeriyle ilgiliydi.
Ama ortaya koyduğumuz oyun, Antalyaspor'un ortaya koymuş olduğu bir değer değil. İyi tarafı; 7 maçtır kaybetmeyen ve 1 puanın da bu ligde kalma avantajını sağlayabilecek takımlar için de ne kadar önemli olduğunu, deplasmandan özellikle alınan 1 puanın ne kadar önemli olduğunu bilen bir teknik adamım. Bugünkü oyun için kendimizi eleştirebiliriz ama alınan 1 puanı değerli buluyorum diyebilirim" diye konuştu.