Reklamı Geç

Halterde 8 Yıldır Sahibini Arayan Madalya

Halterde 8 Yıldır Sahibini Arayan Madalya
Bu içerik 851 kez okundu.

Yetkiner Mayda / Yurtspor - Üzerinden neredeyse 8 yıl geçen 2012 Londra Olimpiyatları’nda halter 69 kiloda madalya dağılımında durum sürekli değişiyor.

Neredeyse 2 yılda bir bir sporcunun madalyası alınıp arkadan gelene veriliyor.

Milli haltercimiz Mete Binay’ın 6 .olduğu 69 kiloda altın madalyayı toplamda 344 kilo kaldıran Çinli Qingfeng Lin kazandı. Endonezya’dan Triyatno Triyatno 333 kilo ile gümüş, Romanya’dan Constantin Razvan Martin 332 kilo ile bronz madalyanın sahibi oldu.

ROMEN DOPİNGLİ ÇIKTI

Ancak  3. sırada yer alan Constantin Razvan Martin dopingli çıkınca bronz madalya kendisinden alındı ve dördüncü sırada yer alan Kuzey Koreli Myong Hyok Kim’e verildi.

Kuzey Koreli Kim bronz madalyanın sahibi olunca yarışmalar sonrası alınan doping numunesi kontrole gönderildi. Bu sporcu da dopingli çıkınca bronz madalya bu kez 5. sırada ye alan Venezüellalı Junior Antonio Sancez Rivero’ya verildi.

Rivero’nun da doping numunesi de yapılan analizde pozitif çıktı. Madalya bu kez 6. sıradaki sporcumuz Mete Binay’a verildi.
METE BİNAY DA POZİTİF ÇIKTI

WADA yaptığı inceleme sonucunda Mete Binay’ın da dopingli çıktığını belirterek Türkiye Halter Federasyonu'ndan madalyayı geri istedi. 

Binay’dan alınan madalya 7. sıradaki Güney Koreli Jeongsik Won’a verildi.

Halter Federasyonu’nun 4 ay önce gerçekleşen bu olayı herkesten gizlediği öğrenildi.


halter londra olimpiyatları mete binay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaliteli Peştamal Modelleri
Kaliteli Peştamal Modelleri
Belçika Ligi için flaş karar
Belçika Ligi için flaş karar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi