Ankaragücü
Giriş Tarihi : 07-02-2020 22:28   Güncelleme : 07-02-2020 22:28

Ankaragücü Futbolcuları Galibiyeti Yorumladı

Ankaragücü Futbolcuları Galibiyeti Yorumladı

Ankaragücü, Süper Lig'in 21. haftasında Yeni Malatyaspor'u deplasmanda 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından Lukasik, Ricardo ve Orgill yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Lukasik yaptığı açıklamada, "Kazandığımız için çok mutluyum. Önemli bir 3 puan aldık. Çok fazla zamanımız yok ama günden güne daha iyi bir oyun sergiliyoruz" dedi.

"Beni iyi karşıladılar"

Ricardo ise yaptığı değerlendirmede, "Türkiye'de çok yeniyim ama gün be gün yeni kelimeler öğrenmek istiyorum. Her gün bir kelime öğrenmek istiyorum. Burada bir aileyiz. Türkiye yeni bir kültür. Her gün bir şeyler öğreniyoruz. İletişim için daha iyi oluyor. Korcan kötü bir sakatlık geçirdi ve ben oynadım. Beni çok iyi karşıladılar geldiğimde. Bu durum beni ayrı bir şekilde motive etti. Çok iyi çalıştık ve böyle bir perofrmans sergiledim. Bütün gruba bağlıyorum bu güzel performansı" ifadelerini kullandı.
"Gol attığım için mutluyum"

Ankaragücü'ne galibiyeti getiren golü atan Orgill ise, "Takımıza yeni oyuncular katıldı. Zamanımız kısaydı ama çok çabuk adapte oldular. İyi bir sinerji yarattık ve bu da galibiyeti getirdi. uzun zamandır gol atamamıştım. Bugün gol attığım için mutluyum. Özgüven kazandırdı bu durum bana ve takıma" değerlendirmesini yaptı.