Y.Malatyaspor
Giriş Tarihi : 07-02-2020 22:23   Güncelleme : 07-02-2020 22:23

Kemal Özdeş ankaragücü Yenilgisini Yorumladı

Kemal Özdeş ankaragücü Yenilgisini Yorumladı

Yeni Malatyaspor, Süper Lig'de 21. hafta maçında konuk ettiği Ankaragücü'ne 1-0 mağlup oldu. Yeni Malatyaspor teknik direktör Kemal Özdeş maçın ardından beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

Oyuncuların beklentisini karşılayamadığını söyleyen Özdeş, "10 kişi kalıp golü yiyene kadar ilk 45 dakikadaki iştahla oynamalıydık. Gol pozisyonu da yakalandı ama bireysel zorlamayla oldu. 3 pozisyon yarattık 2'si gol olabilirdi. Ankaragğcü'nün pozisyonları da vardı. Devre arasında bunları hallettik derken refleksle veya korkuyla elle dokunma ve kırmızı kart. O pozisyonda yapılacak en büyük hataydı. Bırakalım o gol olsun. Geri dönülebilirdi. 10 kişiyle farklı oynamak zorunda kalıyorsun. Ona rağmen 10 kişi kapanmadan doğru oynamaya çalışarak oyuncularımı kutluyorum ama buna ne kadar dayanabilirsiniz" dedi.

Kemal Özdeş'in diğer açıklamaları şu şekilde:
Golden sonra da daha fazla risk aldık dönen her top geniş alan verdi. Farkı da artırabilirlerdi. İçerideki maçları önemsiiyoruz. Takımın kalitesine ve camianın gücüne güveniyorum ama camianın destek olması gerekir. Bu takımın hedefinin üst sıralar olduğunu biliyorum. Takımla 10 gün antrenman yapabildik. bu takım düzelecek. 10 kişi kaldığımız dönemdeki iştahlı takım geri dönecek. Takıma taraftar destek olsun. Ankaragücü gol atana kadar savunma yaptırdık. Tek sorunumuz gol atamamaktı. Bunu değiştirecek gücümüz var, bunun için çalışacağız.