Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-02-2020 16:54   Güncelleme : 05-02-2020 16:54

Fatih Mert 'Artık İş Hoca ve Futbolcularda'

Fatih Mert 'Artık İş Hoca ve Futbolcularda'

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağının kaldırılmasını sağlayarak önemli bir iş başardıklarını belirterek, "Bundan sonra iş hoca ve futbolcularda." dedi.

Fatih Mert "Burada 90 gündür yaşadıklarımızı bir Allah bir de biz biliyoruz. Gerçekten imkansız görülen bir iş başarıldı. Zor oldu ama Allah'a şükürler olsun bu işi becerdik. Transfer tahtasını açtık, şimdi hedefimiz bu takımı ligde tutmak. Takımı ligde tutabilmek, şampiyon olmak kadar değerli" şeklinde konuştu.
Mert, Ankaragücü'nün yok olma tehlikesini atlattığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yabancı futbolcuların ikisi dışında hepsinin ihtar yazıları vardı. Yerli futbolculardan da gidenler olabilirdi, 14-15 kişilik kadroyla devam edebilirdik. Bu çok kötü senaryoydu. Maalesef bunların hepsinin hesaplarını yaptık. 2. Lig'e düşme perspektifine kadar hesaplar yapmak zorunda kaldık. Kabus dolu günler yaşandı ama sonuçta bugüne gelindi."

Geçen hafta Kasımpaşa ile 1-1 berabere kaldıklarını hatırlatan Mert, "Burada yeni bir takım, yeni bir hoca var. Mutlak galibiyet almamız gerekiyordu ama futbolda hiçbir şey istediğiniz gibi olmuyor. En azında yukarıyla ara açılmadı. Şansımız devam ediyor. Kasımpaşa iyi bir takım kurmuş, bir puan alabildik. Galip gelinebilirdi ama olmadı. Bundan sonra iş futbolcular ve hocada.
Biz yönetim olarak yapacağımızı yaptık. Bu saatten sonra iş onlarda. Tabii ki motive etmek için sürekli buradayız. Transfer yasağı kalktı diye burdan gitmedik. Hemen hemen her gün yine en az 6-7 saat buradayız. Yarın da Malatya'ya gideceğiz. Bize düşen kısmın her tarafında varız. İyi futbolcular transfer ettiğimizi düşünüyorum. İnşallah ligde kalacağız." dedi.

Mert, "Göreve geldiğinizde bu tabloyu bekliyor muydunuz?" sorusuna, "Biz hiç kimseyle oturup net bir şey konuşmadık. 'Birileri bize bir tablo sundu' dersem yanlış olur. Ama kongre tarihine kadar her şey hesaplanmış. Biz geldiğimiz günden sonra onu gördük. İki dönem transfer yasağı kararı aklımızın ucundan geçmeyecek bir olay." yanıtını verdi.