Voleybol
Giriş Tarihi : 13-12-2014 09:07   Güncelleme : 13-12-2014 09:07

Halkbank, Fenerbahçe’yi ağırlıyor

Erkekler Birinci Voleybol Ligi lideri Fenerbahçe, 10.hafta mücadelesinde yarın Ankara’da Fenerbahçe’yi ağırlayacak.

Halkbank, Fenerbahçe’yi ağırlıyor

Erkekler Birinci Voleybol Ligi lideri Fenerbahçe, 10.hafta mücadelesinde yarın Ankara’da Fenerbahçe’yi ağırlayacak. Başkent Voleybol Salonunda oynanacak karşılaşma saat 14:00’te başlayacak.

Sıralamayı değiştirebilecek nitelikteki bu önemli maç öncesinde, başkent ekibinde en skorer oyuncu 167 sayı ile Tsvetan Sokolov, konuk ekip Fenerbahçe’nin en skoreri kaydettiği 162 sayı ile Ivan Miljkovic.

En iyi smaçör karşılaştırılmasında Halkbank’tan Osmany Juantorena yüzde 43 verimlilik oranı ile yüzde 33’lük ortalama tutturan Wout Wijmans’a üstünlük kurmuş durumda.

En iyi blok eşleşmesinde Halkbank’tan Emre Batur’un set başına blok ortalaması yüzde 0,69, Fenerbahçeli Kemal Kayhan’ın ortalaması yüzde 0,72.

Halkbank’ın en iyi servis atanı Michal Kubiak’ın ace skoru 19, Fenerbahçe’nin en en çok ace yapan oyuncusu 9’la Aslan Ekşi.

Servis karşılalamarda Halkbank’ın liberosu Nuri Şahin yüzde 51 ortalama ile oynuyor. Fenerbahçe’nin liberosu Serkan Kılıç’ın yüzdesi ise 52.

Taraftara davet

Karşılaşma ile ilgili görüşlerini paylaşan Takım Kaptanı Nuri Şahin, önemli bir sınav vereceklerini, bu sınavdan yüzlerinin akıyla çıkmak istediklerini söyledi.

Halkbank’ın Ankara’da, tüm spor dalları içinde lig şampiyonluğuna en yakın takım olduğunu anımsatan Şahin, “Her takım sahaya kazanmak için çıkar. Biz de bu hedefle oynayacak ve üç puan için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz. Bu önemli karşılaşmada taraftarlarımızı yanımızda istiyoruz” diye konuştu.