Ankaragücü
Giriş Tarihi : 10-01-2020 13:21   Güncelleme : 10-01-2020 13:21

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten Flaş Tyler Boyd Açıklaması

Ankaragücü'nde Fatih Mert'ten Flaş Tyler Boyd Açıklaması

Ankaragücü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağının kaldırmaları halinde alacaklı futbolcuların tahsilatlarını kolaylaştıracağını söyledi.

Transfer yasağına neden olan dosyaların çözümünde önemli bir mesafe aldıklarını vurgulayan Mert, "Ankaragücü'nün daha sonra da bu sorunlarla uğraşmaması için belki 10 dosyayı tamamen kapattık" dedi.

Transfer yasağındaki en önemli sorunun FIFA'da olan dosyalar olduğunu ifade eden Mert, "Transferi açamama sebebimiz FIFA'daki 1-2 dosya. Bunlar bizi gerçekten yordu. FIFA ile ilgili bazı sorunlarımız var. Beklediğimiz 1-2 durum var. Bunlar netleştiği zaman konuşabileceğim" diye konuştu. 

Transfer listesi hazır

Fatih Mert, transfer yasağının kaldırılması durumda kadroya dahil edecekleri oyuncuları belirlediklerini aktardı.

Mert, "Görüştüğümüz futbolcular var. Yasak kalkarsa listemiz hazır. Ancak transferlerle ilgili limitler var. Geçmiş hatalara düşmememiz lazım. Biz 1-2 değil 7-8 futbolcu düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Tyler Boyd transferi için de konuşan Mert , "Tyler Boyd'un Ankaragücü'ne gelmesini isterim. Onunla ilgili bir görüşmemizde, menajerinin Beşiktaş'tan çok iyi bir ücret aldığını söylüyordu. Ankaragücü'nün bunu karşılayamayacak durumu olabilir. Şartlar uyarsa olabilir" dedi.