Ankaragücü
Giriş Tarihi : 28-12-2019 18:34   Güncelleme : 28-12-2019 18:34

Mustafa Kaplan 'Orgill Ayrılmak İstiyor'

Mustafa Kaplan 'Orgill Ayrılmak İstiyor'

Süper Lig'in 17'nci haftasında Ankaragücü, sahasında Denizlispor ile 2-2 berabere kaldı.

Karşılaşmanın ardından Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kaplan, "Geriden gelerek de yine 2 gol atarak elde ettiğimiz 2-2'lik beraberlik var. Kazanmamız lazımdı çünkü 14 puan yapsaydık bizim için iyi olacaktı" dedi.

Kaplan, duran top tehlikesini maç toplantısını anlattıklarını belirterek, "Belki rakip 10 kişi kaldıktan sonra kafamızda kaldık hesaplaması yaptık. Hector, istediğimiz gibi değildi sabrettik. Maç toplantısında rakibin en önemli silahının duran top olduğunu söyledik, isimler verdik. Verdiğimiz isimlerde gol attı. 0-0 da bile devreye girsek kazanacağımız maçtı. Geriye düşerek içeriye giriyoruz. İkinci yarı iyi oynadık, baskı kurduk.2 tane gol bulduk, goller de kaçırdık. Ama bir türlü 3'üncü golü bulamadık. Ama geriden gelerek de yine 2 gol atarak elde ettiğimiz 2-2'lik beraberlik var. Kazanmamız lazımdı çünkü 14 puan yapsaydık bizim için iyi olacaktı. Kenar oyuncularımızdan sıkıntı yaşıyoruz. Orgill bugün istediğimiz gibi değildi. Oscar iyi oynadı onu kazandık, 2 gol attı. Diğer taraftan vasat oynayan arkadaşlarımız vardı. Transfer yasağını kaldırıp 3'üncü bölgeye transfer yapmamız lazım.6 gol atıp 6 gol yiyoruz, tamamı duran toptan bize yakışmıyor" diye konuştu. 
"TAKIMDAN HİÇBİR OYUNCU BİZ İSTEMEDİKÇE GİTMEYECEK"

Takımdan ayrılmak isteyen futbolcular olduğunun sinyalini veren Kaplan, "İkinci yarıdaki oyun bizi mutlu etti. Geriden gelerek de puan almak bizim için değerliydi. Kazanmamız gerekiyordu. Oscar sakattı. Bizimle son 3 hafta antrenmanlara çıktı. Kendisi fizik gücünün iyi olmadığı 20-25 dakika oynayabileceğini söyledi. Biz de ona göre oynattık, Oscar bize lazım. Bugün en büyük kazancımız Scarione oldu. Başkanımız ödemeleri yaptı, hiçbir oyuncu buradan gitmez, benim istediğim oyuncular gidecek. Biz bunun kararını bugün alacağız. Orgill gideceğini düşünüyor ama Orgill bu takımın içerisinde kalacak. Orgill 10 gün idmana çıkmıyor. Sakatlığı var dedi, 4 gündür de hasta, bugün fedakarlık yaptı oynadı. Orgill'i arayanlar var, Orgill'e bizim ihtiyacımız var. Hiçbir oyuncu buradan gitmeyecek. Kimse Ankaragücü'nün üzerinde değildir. 6 oyuncu almamız lazım" ifadelerini kullandı.