Güncel
Giriş Tarihi : 24-12-2019 09:13   Güncelleme : 24-12-2019 09:13

6.5 Yıl Sonra Final Kaybetti

6.5 Yıl Sonra Final Kaybetti

 

Beş Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, üç Premier League şampiyonluğu, iki La Liga şampiyonluğu, bir Serie A şampiyonluğu, Euro 2016 şampiyonluğu, Süper Kupa’lar, yerel kupalar... 

Cristiano Ronaldo, tarihin bireysel olarak en başarılı futbolcularından biri olmasının yanı sıra kupa kazanma konusunda da futbol tarihinin en iyilerinden biri. Üstelik çıktığı finallerden kupayla ayrılmakta pek sıkıntı yaşamıyor.

Ancak dün akşam Juventus ile Lazio arasında, Suudi Arabistan’da oynanan İtalya Süper Kupa maçında kazanan tarafın Ronaldo’nun takımı Juventus değil, son İtalya Kupası şampiyonu Lazio olması; Ronaldo’nun finallerde kazanma alışkanlığını sekteye uğrattı. Ronaldo, dünkü maçtan önce ona kupa getirecek bir maçta en son 2013 yılının mayıs ayında mağlup olmuştu.
Cristiano Ronaldo, son olarak finallerde Mayıs 2013’te, o zamanki takımı Real Madrid’in İspanya Kral Kupası finalinde Atletico Madrid’e 2-1 yenilmesiyle mağlup olan tarafta yer almıştı. CR7, o günden düne kadar çıktığı 12 finalde de kazanan takımın bir parçasıydı.