Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-12-2019 12:10   Güncelleme : 16-12-2019 12:10

Ankaragücü G.Saray Önünde Nasıl Mücadele Etti

Ankaragücü G.Saray Önünde Nasıl Mücadele Etti

Ankaragücü Süper Ligin 15. haftasında, Galatasaray ile deplasmanda 2-2 berabere kalırken, yeni yönetim döneminde alınan ilk puan olması ve maçın içindeki hikayesi nedeniyle, bu karşılaşma camia adına büyük bir gurur oldu.

Peki Futbolcular sahada ne yaptı:

Korcan: İlk yarıdaki tek pozisyonda top üzerine geldiği için sıkıntı yaşamadı. Yüksek toplarda, uzun boyu ve güçlüğü fiziğine rağmen, meşin yuvarlağı tutmak yerine çoğunlukla yumruklamayı tercih edince, kısa düşen toplar, rakibe ikinci şansları tanıdı.

Cebrail: Sağ bekte mücadelesi ve enerjisi ile ayakta kalmaya çalıştı. İlk yarıda Nagatomo ile giriştiği amansız kapışmalarda iyi direnç gösterdi. İkinci yarıda temposunu kaybedip bazı anlarda oyundan düşünce, kanadında derin boşluklar oluştu.

Kulusiç: Ankaragücü adına maçın en etkileyici performanslarından birini sergiledi. Savunmada hep dikkatli ve ilk toplara müdahalede başarılıydı. Yüksek ortaların çoğunu topladı. Penaltıda pozisyonunda şanssız, beraberlik golünün başlangıcındaki pasta ise ustaydı.

Alihan: Ankaragücü’nün kalabalık beşli savunmasının ortasında verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı. Derli toplu, sert ve disiplinli oynadı. Tehlike olarak büyüyebilecek bazı ataklarda önemli hamleleri ile artı puan aldı.

Pazdan: Belki geçen sezon ki performansının biraz gerisinde ancak yine de savunmanın en dinamik ve sağlam isimlerinden. Tecrübesini en kritik anlarda ortaya koymayı biliyor. Açıkları kapatmak için ekstradan koşular yapmak zorunda kaldı.

Pinto: Galatasaray’ın etkili olduğu sağ kanatta savunma anlamında zorlandığı anlar oldu ancak topla çıkışlarda ve arkadaşlarına olumlu paslar uzatmada takımın en iyilerindendi. Topun, takımında kalması konusunda soğukanlılığını her zamanki gibi korudu.
Kitsiou: Maçın kahramanlarından biriydi. Sağ önde oynadı. Yine çok koştu, çok çalıştı, top çaldı, ikili mücadeleye girmekten çekinmedi. Verimli, istekli ve inatçı oyununun karşılığını, uzatma anlarında attığı güzel golle taçlandırdı.

Sedat: Orta alandaki boğuşmalarda rakiplerine karşılık verdi. A.Gücü’nün, çok adamla kendi alanına çekilip, rakibin pas kanallarını tıkadığı anlarda, alanını iyi parselledi. Arkadaşlarına yardıma gitti. İlk yarıda kritik hatası az kalsın başına iş açacaktı.

Faty: Fizik gücünü tam anlamıyla sahaya yansıttığı söylenemez. Belki öne çıkan büyük hataları yoktu ancak maç içinde kendini çok fazla gösterme şansı da bulamadı. İdare eder bir hali vardı.

İlhan: Ankaragücü adına maçın yıldızıydı. İlk yarıda elverişli bir pozisyonu değerlendiremedi. Buna rağmen oyundan bir an olsun kopmadı. Kanadını çok iyi kullandı. Hem penaltıyı aldı hem de gole dönüştürdü. İkinci golün de pasını akıllıca verdi.

Orgill: Geçmiş maçlara göre daha sinirli bir oyun oynadı. Gereksiz yere sarı kart gördükten sonra gelecek maçları da düşünerek daha dikkatli olması gerekirdi. Bazı pozisyonlarda tek top oynamak yerine, yüzünü dönebilse tehlikeli atakları başlatabilirdi.

Hasan, Moke ve Alper: 3 oyuncu da oyuna son anlarda girdi. Topla fazla oynama şansları olmadı. Eksik kalmış Ankaragücü’nün ileride çoğalmasına katkı sundular ve sonuçta bir puan geldi.