Ankaragücü
Giriş Tarihi : 13-12-2019 11:44   Güncelleme : 13-12-2019 11:44

Ankaragücü'nde Öncelik Puan Silme

Ankaragücü'nde Öncelik Puan Silme

Ankaragücü'nde ağır sorunlarla uğraşan Fatih Mert başkanlığındaki yönetim önceliği puan silme cezasının gelmemesi olarak belirledi.

Transfer yasağının kaldırılması için de çalışan Ankaragücü yönetimi, alacaklı futbolcuların anlaşmaya yanaşmaması ve FIFA'dan yeni dosyalar gelmesi nedeniyle zor günler yaşıyor.

Yöneticiler transfer yasağı için anlaşmaya çalıştıkları futbolculara yüzde 15 alacaklarını teklif ederken futbolcuların yüzde 70-80 istediği ifade edildi. Futbolcuların yöneticilere daha önce de anlaşma yaptıklarını ve eski yönetimin sözünde durmadığı için artık taviz vermek istemediklerini ifade ettikleri belirtildi.

Puan silme, transfer yasağını kaldırma ve futbolcu ödemeleri arasında sıkıştıklarını ifade eden yöneticiler "Şu anda kulübün aylık gideri 8 milyon lira. Gelir ise hiç yok. Biz bu kulübü yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm olaanaklarımızı seferber ediyoruz" dediler.
Yönetimin önceliğinin kulübe puan silme cezası gelmesini önlemek, daha sonra içerideki futbolcuların 5-6 aydır ödenmeyen alacaklarını düzenli ödemek, futbolcuların anlaşma sağlanması halinde ise transfer yasağını kaldırmak olduğu ifade edildi.