Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 13-12-2019 09:56   Güncelleme : 13-12-2019 09:56

Gençlerbirliği'nde Sio Gol Hedefini Açıkladı

Gençlerbirliği'nde Sio Gol Hedefini Açıkladı

Gençlerbirliği'nin golcü oyuncusu Giovann-Guy Yann Sio, Radyospor’a çok özel açıklamalar yaptı.

Yeni Malatyaspor ve Fenerbahçe maçlarında attığı şık gollerle dikkatleri üstüne çeken Sio, “Öncelikle 10 gol barajını geçmek istiyorum. Bu barajı geçince 15, 20 gol olur. Hedefim daha çok gol atmak. Gençlerbirliği’ne gelerek doğru bir karar verdiğimi görüyorum.” ifadelerini kullandı. Sio, Gençlerbirliği’nde kalacak mı? Süper Lig’in kalitesi için ne düşünüyor? VAR sistemine bakış açısı nasıl? Tüm sorular Radyospor’da yanıt buldu.

Giovanni Sio: “Türkiye’ye gelmeden ligi inceledim”

Daha önceden de Fransa dışında ülkelerde oynadım. Bu konuda tecrübeliyim ve kendimi nasıl adapte edeceğimi biliyorum. Türkiye’ye gelmeden ligi inceledim. Ateşli bir lig ve iyi bir taraftarımız var. Kendimi gelirken buna hazırladım. Gençlerbirliği forması giydiğim için mutluyum.

Buraya gelmeden önce tabi ki birçok arkadaşımla konuştum. Fikir alışverişi yaptım. Buraya geldiğimde kalitemi göstermek istiyordum. Gençlerbirliği kaptanı Sessegnon ile konuştuk. Bana bilgiler verdi. Montpellier’den tanışıyoruz. Kendisi kardeşim gibidir. Buraya gelmemde pozitif etkileri var.

Gençlerbirliği’nin Türkiye’deki önemini biliyorum. Hedef tabi ki ligde üst sıralar. Biz adım adım ilerlemek zorundayız. Takımlar birbirine çok yakın. Her maçta iyi futbol oynamak ve puan almak istiyoruz. Maç maç ilerliyoruz. Hedefimiz ligi hak ettiğimiz, iyi bir yerde tamamlamak.
Buradan ayrılan hoca beni buraya getiren isim. Gitmesine üzüldüm ama futbolda böyle değişiklikler var. Hamza Hoca çok tecrübeli bir hoca. Buraya geldiğinde tecrübesini zaten hemen hissettirdi. Bana güven ve sorumluluk veriyor. Bana inanıyor. Bu da beni motive ediyor. Umarım birlikte başarıya koşarız.

Benim hedefim Montpellier’de attığım 10 golü geçmek. Böyle bir hedefim var. Bu hedefe ulaşmak için yalnız değilim. Önce 10 golü geçmek istiyorum. Sonra belki 15 olur, 20 olur. Önemli olan benim pozisyona girebilmem. Gol atmak tabi ki beni mutlu ediyor. Gollerin devamı gelsin istiyorum.

Gençlerbirliği’ne gelerek doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Saha içinde her şey iyi gidiyor. Performansım da iyi. Ankara’da mutluyum. Tek sıkıntım burası bana biraz soğuk geldi (gülerek). İlerleyen dönemde geleceğim şekillenir. Gençlerbirliği’nde çok mutluyum.

Sio: “VAR sistemi avantajlı ama bekleme süresi biraz fazla”

VAR sistemine tarafım. Çok karışık bir durum var aslında. Bir yandan çok avantajlı bir durum. Çünkü hakemler her pozisyonu net göremeyebiliyor. Ceza sahası içinde elle yapılan müdahaleleri, kritik pozisyonları atlamamak için faydalı. VAR konusunda biraz bekleme süreleri var. Bu konuda ufak bir problem var.

Sio: “Gol attığımda taraftarlarla kutluyoruz, bu çok güzel bir duygu”

Taraftarımız bize enerji katıyor. Onların enerjisini hissetmek motivasyon kaynağı. Güzel bir sonuç alınca taraftardaki yansımasını görmek istiyorsunuz. Gol attığımda taraftarlarla kutluyoruz. Bu çok güzel bir duygu. Her maç yanımızda olsunlar. Taraftarlarımızın enerjisine her zaman ihtiyacımız var.

RADYOSPOR – EMRAH KARALİNÇ