Reklamı Geç

Nuri Yakupoğlu, ‘Üstün Zekâlılar’ın konuğu oldu

Nuri Yakupoğlu, ‘Üstün Zekâlılar’ın konuğu oldu
Bu içerik 1687 kez okundu.

Osmanlıspor Altyapı Sorumlusu Nuri Yakupoğlu, kısa adı TÜZYEKSAV olan Türkiye Üstün Zekâlılar ve Üstün Yetenekliler Eğitim Kültür Sağlık Vakfı’nın davetlisi olarak söyleşiye katıldı.

Osmanlıspor Altyapı Genel Koordinatörü Oktay Cerit, okul öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı söyleşinin ilk bölümü, soru-cevap şeklinde geçti.

Söyleşinin son bölümünde spor yöneticiliği alanında yüksek lisans yapan TFF eski yöneticisi Ahmet Gökçek ile Nuri Yakupoğlu’nun birlikte geliştirdikleri OJT (On-The-Job-Training) bir diğer ifadeyle “İş Üzerinde Eğitim” adını verdikleri sistemi anlattı.

Yakupoğlu, OJT yani ‘’İş Üzerinde Eğitim’’ adı verilen sistemin çıkış noktasının Osmanlıspor olduğunu, yurt içinden ve yurtdışından birçok kulübün bu sistemi kendi altyapılarına uygulamak için bilgi istediklerini söyledi. 2008 yılında bu yana bu sistemi uyguladıklarını; eğitim ve öğretimi ayırdıklarını söyleyen Yakupoğlu, ‘’İş Üzerinde Eğitim Sistemi’nin altyapıdaki çocukların eğitim süresini kısalttığının ve eğitimi kalıcı hale getirdiğinin altını çizdi.
Antrenmanlardan ve maçlardan çekilmiş videolarla konuşmasını destekleyen Yakupoğlu, öğrencilerin soruları karşısında kimi zaman zorlanırken kendisinin sorduğu sorulara aldığı cevaplar karşısında da şaşkınlığını gizleyemedi. Söyleşi, Yakupoğlu’nun UNICEF için hazırladığı “ırkçılığa, sigaraya, alkol ve uyuşturucuya hayır” sosyal mesajlarının verildiği video gösterisiyle son buldu.

osmanlıspor nuri yakupoğlu haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Hakan Kutlu 'Final Maçımız'
Hakan Kutlu 'Final Maçımız'
Şok... Ligden Çekilmek İstiyorlar
Şok... Ligden Çekilmek İstiyorlar
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi