Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 28-11-2019 08:58   Güncelleme : 28-11-2019 09:16

Gençlerbirliği Yeniden Talep Gören Takım Olacak

Gençlerbirliği Yeniden Talep Gören Takım Olacak

Süper Lig'de son 3 maçta 7 puan toplayarek tüm dikkatleri üzerine çeken Gençlerbirliği'de teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, oyunlarını daha da geliştirmeleri gerektiğini belirterek, "Takımın potansiyeli daha iyi. Daha iyisini yapabiliriz" dedi.

3 maçta 7 puan almalarının kendileri için iyi olduğunu ifade eden Hamza Hamzaoğlu, "En azından hazırlıklarımızı daha güvenli şekilde yapıyoruz. Tabii hala istediğimiz seviyede değiliz. Takımın potansiyeli daha iyi. Daha iyisini yapabiliriz. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda oyun olarak daha iyi şeyler sunabiliriz, fiziksel anlamda da saha içinde daha dirençli olabiliriz" diye konuştu.

"Ligin her geçen hafta daha da zorlaşacağını kaydeden Hamzaoğlu, "Bu zorluklara karşı hazırlıklı olmak durumundayız. İyi çalışıyoruz, tüm oyuncularım bütün konsantrasyonlarıyla sahadalar. Antrenmanları da ciddi bir şekilde yapıyoruz. Maçlarda da bizim oyun anlayışımızı aktarıyoruz, sahada da uygulamaya çalışıyorlar. Büyük kısmında da başarılı olduk. Yapamadığımız şeyleri de bundan sonraki maçlarda yapmaya gayret edeceğiz. Oyunumuzu kesinlikle daha da geliştirmeliyiz. Oyundan çok memnun değilim. Ancak geldiğimiz günle bugün arasındaki gelişimden memnunum. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. Çalışmalarımız aynı şekilde. Bundan memnunum fakat şu anda tam istediğimiz oyunu oynuyor muyuz derseniz, zaman zaman bunu ortaya koyuyoruz ama 90 dakikaya henüz yaymış değiliz" ifadelerini kullandı.
Puan hesabı yapmıyoruz

Alınan iyi sonuçların ardından takımın öz güveninin artığına işaret eden Hamzaoğlu, "Takımın tamamını geliştirmeye dayalı çalışmalar yapıyoruz. Bundan da olumlu sonuçlar alıyoruz. Analiz raporlarına baktığımızda düşündüğümüz, istediğimiz her şeyde gelişim kaydettiğimizi görmek bizi mutlu ediyor. Puan hesabı yapmıyoruz. Sıralamaya bile çok fazla bakmıyorum. Biz sadece oynayacağımız maçta sahada yapacaklarımıza odaklanıyoruz. Onlar zaten sonucu, puanları getirecek. Ligin sonunda bulunduğumuz yere bakarız." şeklinde görüş belirtti.

Hamzaoğlu, "Yıldırım Mert Çetin'in ardından Berat Ayberk Özdemir'in de Avrupa'ya transferi gerçekleşebilir mi?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Her oyuncumuzun Avrupa'dan ya da büyük kulüplerimizden istenmesi bizi mutlu eder. Sonuçta oyuncu yetiştirmek Gençlerbirliği'nin hedefleri arasında olan bir şey. Bunu da bugüne kadar başarıyla gerçekleştirmiş bir kulüp. Bunu bilerek ve sevdiğimiz için buraya geldik. Çünkü biz de oyuncu yetiştirmekten yanayız. İnşallah sadece Berat değil, başka arkadaşlarımızın da talep göreceği bir takıma sahip olacağız."