Y.Malatyaspor
Giriş Tarihi : 27-11-2019 14:16   Güncelleme : 27-11-2019 19:06

Malatyaspor Gençlerbirliği'ne Odaklandı

Malatyaspor Gençlerbirliği'ne Odaklandı

Yeni Malatyasporlu futbolcular, Süper Lig'in 13. haftasında 29 Kasım Cuma günü deplasmanda oynayacakları  Gençlerbirliği maçından 3 puanla ayrılmak istiyor.

Sakıb Aytaç, geçen hafta sahalarında golsüz berabere kaldıkları Fenerbahçe maçında iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Gençlerbirliği maçından 3 puanı alıp dönmek istiyoruz. Onlar alt sıralardan kurtulmaya çalışıyor biz de yukarılardan kopmamak istiyoruz. Onların son haftalarda bir çıkışı olabilir ama biz de 6 haftadır yenilmiyoruz. İyi bir kadromuz var. İyi ve zorlu bir maç olacak. İnşallah yenip, evimize döneceğiz" dedi.
"Herkes birbirini yenebilecek güçte"

Ligin bu sezon "ilginç" geçtiğini anlatan Sakıb, şunları kaydetti:

"Normal sezonlarda büyük takımların daha kafada götürdüğü Anadolu takımlarının ise daha geride başladığı bir lig oluyordu ama bu yıl herkes birbirini yenebilecek güçte. Puanlar da birbirine çok yakın. Alt sıralarla daha büyük bir kopma oluşmadı. Büyük takımlara baktığımızda da kadromuzun ilk 5 ya da 6'ya oynayabilecek kalitede olduğunu biliyoruz, konuşuyoruz, düşünüyoruz. Performansımızı ona göre tutuyor, idmanlarımızı ona göre yapıyoruz. Bütün maçlarımızı kazanıp, performansımızı en yüksek seviyede tutup, ligi de en iyi yerde bitirmek istiyoruz."