Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 14-11-2019 19:03   Güncelleme : 14-11-2019 19:03

Gençlerbirliği'nde Ahmet Oğuz Şoku

Gençlerbirliği'nde Ahmet Oğuz Şoku

Milli arada hazırlıklarını sürdüren Gençlerbirliği günü çift antrenmanla geçirdi. Sabah bölümünü başkent ekibi sahada fonksiyonel kuvvet antrenmanıyla geçirdi.

Akşam basına açık olarak gerçekleştirilen antrenmanı ise ısınma koşusu ve hareketlerinin ardından pas koordinasyon çalışması ile başladı.Futbolcular daha sonra günü geniş alanda oynanan dört kaleli maç ile ile tamamladı.

Antrenmana milli takımda yer alan Berat, Rahmetullah, Abdullah, Sessegnon, Abdoualye Diallo ve Sadio Diallo katılmadı.

Ayrıca Kayserispor maçının son dakikalarında sol dizine aldığı sert darbe sonrası sakatlık yaşayan ve maçı güçlükle tamamlayabilen Ahmet Oğuz'un Gençlerbirliği sağlık ekibi tarafından yapılan fizik muayenesi ve sponsor Acıbadem Ankara Hastanesi'nde çekilen MR incelemesi sonucu sol diz iç yan bağında yırtık ve ödem tespit edilmiş olup Ahmet Oğuz’un yaklaşık 3 hafta süreyle takımla çalışmalara katılamayacağı bildirildi.
Öte yandan Konyaspor maçında bir pozisyon nedeniyle sol alt baldır kas grubunda problem yaşayan ve tedavisine devam edilen Floyd Ayite fizyoterapist eşliğinde takımdan ayrı çalışmalarını sürdürdü. Sağlık ekibi tarafından verilen bilgiye göre önümüzdeki hafta başından itibaren Ayite’nin takımla birlikte çalışmalara katılabileceği bildirildi.