Voleybol
Giriş Tarihi : 26-10-2019 10:34   Güncelleme : 26-10-2019 10:34

Halkbank’ın Kaptanları Umutlu

Halkbank’ın Kaptanları Umutlu

AXA Sigorta Efeler Liginde 2109-2020 sezonu 26 Ekim’de başlayacak.

Halkbank Erkek Voleybol Takımı, ilk hafta müsabakasında yarın (27 Ekim, Pazar) geçen yılın şampiyonu Fenerbahçe ile İstanbul’da karşı karşıya gelecek. Burhan Felek Voleybol Salonunda oynanacak maç saat 16:00’da başlayacak ve TRT Spor2’den naklen yayınlanacak.

Halkbank’ın iki kaptanı Hasan Yeşilbudak ve Faik Samed Güneş, sezonun ilk maçı ile ilgili şu görüşleri bildirdi.

Hasan Yeşilbudak

Yaklaşık iki ay önce başladığımız sezon hazırlıkları, aralıksız devam ediyor. Tabii artık sezon ‘başı olma’ niteliği, maça göre olma halini aldı. Sonunda, ligin başlama saati geldi çattı. Şimdi sıra çalışmalarımızı sahaya yansıtmaya geldi. Genç, dinamik, heyecanlı ve en önemlisi inançlı bir hedefiz. Bu özelliklerimizle Halkbank’ın tarihine, vakarına, ilkelerine yakışır bir mücadele sergilemek istiyoruz. Efeler Ligindeki ilk maçımıza bu bilinçle çıkacağız. Sakatımız, eksiğimiz yok. Fenerbahçe’ye karşı elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
Faik Samed Güneş

Takımın ikinci kaptanı Faik Samed Güneş de takım kimyası oturmuş bir ekip olduklarını belirterek şu görüşleri bildirdi:

“Biz, aralarına Milli Takım nedeniyle biraz geç katılsak da uyum sorunu yaşanmadı. Oturmuş bir takımımız var. İyi çalıştık, çok emek verdik, inandık ve ilk düdüğün çalmasını bekliyoruz.

İlk iki haftadaki rakiplerimiz yollarını şampiyonluk olarak belirlemişler. Güçlü bir kadroları var. Ancak herşey sahada olup bitiyor. İyi voleybol oynayarak, her sayı mücadele vererek bu maçlardan alnımızın akıyla çıkmak arzusundayız. Ligde yarışacak tüm takımlara sakatlıksız, problemsiz bir sezon temenni ediyorum.”