Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-10-2019 18:34   Güncelleme : 22-10-2019 18:34

Ankaragücü'ne Kötü Haber

Ankaragücü'ne Kötü Haber

Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği, Ankaragücü'nü ve kaptan Sedat Ağçay'ı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedildi.

Ankaragücü, Beşiktaş maçında yaşanan çirkin ve kötü tezahüratı, saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, kaptan Sedat Ağçay'ın dahakeme küfür nedeniyle tedbirli olarak kuruluna sevkedildiği ifade edildi.

Beşiktaş'ın ise çirkin ve kötü tezahürat ve saha olayları nedeniyle sevki yapıldı.

Sevkleri şöyle:

ANKARAGÜCÜ Kulübü'nün 19.10.2019 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-BEŞİKTAŞ A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca ve "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine,
ANKARAGÜCÜ Kulübü futbolcusu SEDAT AĞÇAY'ın aynı müsabakadaki "hakareti" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 20.10.2019 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

BEŞİKTAŞ A.Ş. Kulübü'nün 19.10.2019 tarihinde oynanan MKE ANKARAGÜCÜ-BEŞİKTAŞ A.Ş. Süper Lig Cemil Usta Sezonu müsabakasındaki "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca ve "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.