Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 03-10-2019 08:41   Güncelleme : 03-10-2019 09:06

Altay Bayındır'dan Flaş Hamle

Altay Bayındır'dan Flaş Hamle

Fenerbahçe'nin yaz transfer döneminde Ankaragücü'nden kadrosuna kattığı Altay Bayındır ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Sarı-lacivertli takıma geldiği günden beri kaede kendinden emin duruşu ile güven veren ve taraftarın beğenisini kazanan genç kaleci menajerine olası transferi ile ilgili talimat verdi.

Sarı-lacivertliler, yaz transfer döneminde Volkan Demirel ile devam etmeme kararı almış ve MKE Ankaragücü'nün genç kalecisi Altay Bayındır'ı renklerine bağlamıştı.

Volkan Demirel'i teknik ekibe dahil eden sarı-lacivertli kurmaylar kaleyi genç file bekçisi Altay'a teslim etmişti.

Altay Bayındır'ın özellikle Galatasaray derbisindeki performansı futbol otoritelerinden tam not almıştı.

21 yaşındaki futbolcu menajerine olası transfer teklifleri ile ilgili talimat verdi.

Star'ın haberine göre, Altay Bayındır, Fenerbahçe'de kariyerine devam etmek istiyor ve menajerine bu konuda kesin talimatı verdi.

Bu yaz Ankaragücü'nden 1.5 milyon euro bonservisle transfer edilen 21 yaşındaki eldiven kariyerine yurtdışında bir takımda devam etmektense tıpkı Volkan Demirel gibi uzun ve başarılarla dolu bir Fenerbahçe kariyeri hayal ediyor.
Yakın çevresinden edinilen bilgilere göre, 1.98'lik eldiven menajerine, "Bana yurt dışından teklif getirme" talimatı verdi."

Fenerbahçe'deki yerli ve milli kaleci geleneğinin son temsilcisi olan Altay Bayındır, geleceğine ilişkin şunları ifade etti:

"Allah bana daha bu yaşta Fenerbahçe kalesini korumayı nasip etti. Kaleye geçersem kendimi kanıtlayacağımı biliyordum.

Daha çok çalışıp A Milli Takım kalesini de devralmalıyım. Bu kulüpte efsane olmak istiyorum. Volkan Abi'yle (Demirel) bu konuyu sık sık konuşuyoruz.

Kendisinin yaptığı hataları yapmamı istemiyor. Bana inanıyor. Ben de kendime inanıyorum."