Voleybol
Giriş Tarihi : 28-09-2019 17:52   Güncelleme : 28-09-2019 17:52

Halkbank Avrupa Finalinde!

Halkbank Avrupa Finalinde!

Fransa, Belçika, Slovenya ve Hollanda’nın birlikte düzenlediği Erkekler Avrupa Şampiyonasında sona gelindi ve finalin adı Sırbistan-Slovenya olarak kondu.

Evsahibi Fransa’yı yenen Sırbistan ile iddialı Polonya’yı eleyen bir başka evsahibi Slovenya, yarın (29 Eylül, Pazar) günü voleybolda Avrupa’nın en büyüğü olmak için sahaya çıkacak.

Yarı final ve final maçlarının, Türk voleybolserevlere her zaman en iyiyi sunmaya gayret eden Halkbank’ı ilgilendiren yanları da bulunuyor.

Finalin iki başantrenörü Slobodan Kovac ve Alberto Giuliani birbirlerinin halef-selefi olarak Halkbank’ta görev yaptılar. Slovenya Yardımcı Antrenörü Alfredo Walter Martilotti de geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu yıl da Mavi-Beyazlı takımın teknik heyetinde yer alacak.

Aynı şekilde finalist takımlardan Slovenya’nın kadrosundan pasör Dejan Vincic ile smaçör Alen Sket; Sırbistan’dan takım kaptanı Nemanja Petric ile Drazen Luburic Halkbank’ın başarısı için ter dökmüşlerdi.
Yarı finalde mücadele ettiler 

Halkbanklılar en sonra rakiplerine geçilip üçüncülük mücadelesi verecek takımlardan Polonya kaptanı Michal Kubiak ve Fransız orta Kevin Le Roux da yine başkent ekibinde başarılarla dolu yıllar geçirdiler.