Ankaragücü
Giriş Tarihi : 27-09-2019 08:02   Güncelleme : 27-09-2019 08:02

Mehmet Yiğiner'den Flaş Açıklamalar

Mehmet Yiğiner'den Flaş Açıklamalar

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner Fenerbahçe maçı, hakem kararları, Hector Canteros ve Moke'nin sağlık durumuyla ilgili konuştu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu Mehmet Yiğiner, "Sebebini bilmiyorum. Değerlendirme de yapmak istemiyorum. Bizden daha kötü durumda olan takımlar devletten destek aldı. Destek derken de yanlış anlaşılmasın bu bir yapılandırma. Devre arasında transfer yasağını kaldıracağız ve birkaç takviye ile ligde kalacağız. Metin Diyadin'in bize faydalı olacağını düşündük. Takımımız çok iyi çalışıyor, takımımızın katettiği koşu mesafesi arttı. Metin Hoca'nın başarısı da mevcut kadroyla ilgili bir durum. Metin Hoca'nın performansını iyi buluyorum. Metin Diyadin elindeki kıt imkanlara göre gayet başarılı. " ifadelerini kullandı ve ekledi:

'Olmayan kornerden gol yedik'

"Fenerbahçe maçında olmayan kornerden gol yedik, gol yemeden durumu 5-10 dakika idare edebilsek daha farklı olabilirdi. Hakem hatasıyla geri düştük ve mağlup olduk. VAR'ın görevleri arasında faulden sonra gol olmuşsa başa dönebiliyor, Beşiktaş maçında biz golü attık fakat daha öncesinde Pinto faul yaptığı için gol iptal oldu. Kornerde olduğunda golle sonuçlandığında pozisyona bence bakma durumunda. Ankaragücü olarak Fenerbahçe maçında olmayan bir kornerden gol yedik."
'Kulübü ele geçirme operasyonları gün yüzüne çıktı'

"Uzun yıllardır tüm liglerde başkanlık yaptım. Kendimize göre bilgimiz becerimiz var. Geçen sezona kadar MKE'den sponsorluk alıyorduk bazı siyasi olaylardan dolayı sponsorluklarımız kesildi, bu sezon da sponsorluk alamadık. Ankaragücü üzerinde oynanan oyunlar var. Kulübü ele geçirme operasyonları eskiden vardı şimdi de gün yüzüne çıktı. Gençlerbirlği maçını kazanırsak problemlerinin büyük bölümü çözülür ve pozitif hava oluşur."

'Hakemlerin seviyesi bu ligin çok çok altında'

"Konya'da resmen rakip oyuncu topu eliyle kesti penaltımız verilmedi. Lig normal seyrinde gitseydi 9 ya da 10 puanımız vardı. Türk futbolunun kanayan yarası hakem hataları... Hakemlerin seviyesi bu ligin çok çok altında inşallah MHK bu durumu düzeltir ve Türk futbolunun marka değeri artar." 

Canteros, Moke ve Cebrail'in sağlık durumuyla ilgili açıklama

"Altay Bayındır'ın ikinci satışından pay yok. Altay'dan aldığımız 1.5 milyon Euro ile peşinatlarımızın yarısını ödedik. Sezon başında o ücret bize çok katkı sağladı. Moke'nin Gençlerbirliği maçında oynamasını bekliyorum. Hector Canteros Gençlerbirliği maçında oynamayabilir. Cebrail'i Fenerbahçe maçında sağ bek oynattık, Cebrail 4-5 olmayacak. Dever Orgill'e Süper Lig'den 3 takımdan teklif geldi fakat biz gidişine izin vermedik."