Güncel
Giriş Tarihi : 15-09-2019 08:11   Güncelleme : 15-09-2019 08:11

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya hayatımıza girdiği günden beri birçok insanı etkisi altına almış ve dünyanın neredeyse her köşesinde kullanılır olmuştur. Bu kadar fazla kullanılan ve çok geniş insan nüfusuna hitap eden bir güç olunca da birçok insanın ve firmanın dikkatini çekiyor. Artık firmalar, devasa şirketler bütün tanıtımlarını ve ticari işlemlerini bu hesaplar üzerinden yapıyor ve bu hesapların ulaştığı gücü kullanıyor. Doğru kullandıkları takdirde sosyal medya birçok insan için gelir kapısı ve birçok şirket için en karlı iş sahası olabilir.

Sosyal Medya Kitlesi

Ülkemizde yüzlerce farklı sosyal medya hesabı kullanılıyor. Dünya sıralamalarında en üst sıralarda olan ülkemizde neredeyse her insanın bir veya birkaç tane sosyal medya hesabı bulunuyor. Bu yoğunluk dışarıdan gözlemlenebiliyor. İşte bu kitle bu mecralarda o kadar aktif ki neredeyse tüm sektörün tanıtımı ve icrası sosyal medya üzerinden yapılıyor. Söz konusu bu kitleyi ve bu gücü doğru yönlendirip sosyal medya kullanımını daha da sağlıklı hale getirmek için kurulan Crovu sitesi de bu rekabet piyasasındaki yerini almıştır. Günümüzün en popüler iş sektörlerinden birisi olan danışmanlık hizmetlerinden birini de bu site sürdürüyor.

Dijital Medya Nedir?

Dijital medya günümüzde geleneksel medyanın yerini alan ve medyadır. İnternet sektörünün gelişmesi ve televizyona olan ilginin azalması ile beraber birçok insan dijital medyaya yönlenmiştir. Hele küçük yaştan itibaren bu sektörün gelişimi içinde büyüyen çocukların bu sektöre olan bağlılıkları gözler önündedir. Bu kadar insan çılgınca bu sektörde iken ticari şirket ve firmaların bu pazarı kullanmaması abes olur. Bu nedenle de birçok firma bu alana yönlenip buralardan gelir elde etme peşindedir. Ancak çok köklü olan şirketler dahi daha yeni yeni sektöre alıştıkları için bu süreçte danışmanlık hizmetleri alıyorlar. Bu alışma sürecinde birçok insan ve firma rahatlıkla söz konusu olan bu siteden danışmanlık hizmeti de alabilir.

Temel Misyon Nedir?

Sitenin sunmuş olduğu danışmanlık ücretinde temel amaç müşterileri memnun etmektir. Müşteri odaklı çalışan bu site de rekabet piyasasındaki yerini sağlamlaştırmaya çalışıyor. Vermiş olduğu bu hizmetten müşterilerinin memnun kalması demek tekrar müşteri kazanmak ve her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmak demektir. Bunun farkında olan site de yapmış olduğu hizmetlerle insanların bu mecradaki ihtiyacını karşılamaya çalışıyor. Tanıtımların günümüzde büyük çoğunlukla yapıldığı bu sosyal medya hesapları daha da gelişeceğe benziyor. Uzmanların temel öngörüsü bu olmakla beraber insanların artık tamamen freelance çalışmaya başlayacağı ve teknolojinin bu yönünden rahatlıkla yararlanacağını savunuyorlar.

Güvenlik Hizmetleri

Sosyal medya üzerinden fenomen olmaya çalışan insanlar veya para kazanmaya çalışan şirketler güvenlik konusuna da ayrıca önem gösteriyorlar. Çünkü verilen sosyal medya danışmanlığında kişisel bilgilerin ve verilerin korunması oldukça önemlidir. Bu konuda en iyisi olmaya çalışan site de SSL şifreleme ve koruma metodunu kullanıyor. Bu güvenlik sistemi ile hem müşterilerinin kişisel verilerinin korunmasını sağlıyor hem de müşteri ile aralarındaki güven ilişkisini tazeliyor. Gizliliğin çok önemli olduğu danışmanlık hizmetlerinde müşterilerin ödeme işlemleri esnasında en çok dikkat ettiği konular arasında yer alıyor.

Danışmanlık Şirketlerinin Yükselişi

İnsanlar yeni olgularla ve durumlarla karşılaşınca bunların üstüne giderek öğrenmek isteyebilir. Ancak günümüzde bu öğrenim aşaması o kadar hız kazanmıştır ki insanların bu kadar hızlı öğrenme imkanı yoktur. Adeta yağmur gibi yağan bilgi ve deneyimleri hayatlarına uygulamak için artık alanında uzman olan ekipler tarafından danışmanlık hizmetleri alınmaya başlanmıştır. Özellikle de günümüzde çok sık bir biçimde rastladığımız bu durumun en büyük nedeni işte yukarıda bahsedilen hızlı değişim ve gelişimdir. Bu değişim ve gelişime ayak uydurmaya çalışan insanların ve şirketlerinde uzmanlaşmak istedikleri ve iş yaptıkları alan ile ilgili danışmanlık hizmeti almaları oldukça doğaldır. İşte sosyal medyanın gücünü kullanmak isteyen ve bu iş sahasında gelişmek isteyen insanlar ve firmalar da rahatlıkla bu sitenin sunmuş olduğu hizmetlerden yararlanabilir.

Sitenin Hizmetleri

Site sunmuş olduğu hizmet ile birçok insana ve firmaya hitap ediyor. Çünkü dışarıda, ekranlarda sürekli gördüğümüz sosyal medya fenomenleri gibi olmak isteyen ve onların başarılarına ulaşmak isteyen milyonlarca genç insan vardır. Bu insanlar sahip oldukları sosyal medya hesaplarında fenomen olup hem maddi hem de manevi kazanç sağlamaya çalışıyor. İşte site de bu insanlara bir nevi yol gösteriyor. Ve daha hızlı gelişimleri için de destek oluyor. İnsanlar adım adım ulaşacakları hedeflerine gitmek için basamak olarak rahatlıkla bu siteyi kullanabiliyor. Bunun dışında tanıtımlarını ve reklamlarını doğal olarak çok izlenen sosyal medya hesaplarında yapmak isteyen firmalar da bu konuda siteden yararlanabilirler.

Sosyal Medya Yönetimi

Birçok insan kullanmasına rağmen sosyal medyanın nasıl kullanıldığını ve ne gibi hedeflere ulaşmak için kullanılabileceğini net bir şekilde bilmiyor olabilir. Bu konudaki yönetim eksikliğini siteden almış olduğunuz hizmetler ile rahatlıkla giderebilirsiniz. Çünkü sosyal medya yönetimi yapabilen birçok insan çok daha rahat hedeflerine ulaşabilir.