Y.Malatyaspor
Giriş Tarihi : 14-09-2019 08:05   Güncelleme : 14-09-2019 08:05

Ankaragücü'nün Rakibi Malatyaspor'un Derdi Sakatlar

Ankaragücü'nün Rakibi Malatyaspor'un Derdi Sakatlar

Ankaragücü ile hafta sonunda zorlu mücadele verecek Yeni Malatyaspor, sakat futbolcuların durumu ile ilgili açıklama yaptı.

Sakıb Aytaç, Yiğithan Güveli, Gökhan Töre ve Moryke Fofana gibi futbolcuları sakat olan Malatyaspor'un açıklaması şöyle:

"Alanyaspor maçı sonrasında sağ bacak üst arka adalesinde ağrı hisseden Sakıb Aytaç'ın yapılan fizik muayene ve tetkikleri sonucunda birinci derece kas zorlanması ve zar yırtığı tespit edildi. Planlanan tedavisi tamamlandı ve futbolcu takımla saha çalışmalarına başladı.

Sezon başı kampı sırasında sol diz dış menisküsünden yaralanan Yiğithan Güveli'nin ağrılarının devam etmesi üzerine yapılan cerrahi konsültasyonlar ve radyolojik tetkikler sonucunda menisektomi operasyonu uygulandı. Sporcumuzun rehabilitasyon periyodunun yaklaşık 6 hafta sürmesi planlanmaktadır.
Trabzonspor maçında sakatlanan sporcumuz Gökhan Töre'nin fizik tedavisi sağlık ekibimiz tarafından ön görülen program doğrultusunda devam etmektedir. Alanyaspor maçında sol kasık adalesinden yaralanan ve yapılan fizik muayene ve tetkikleri sonucunda kas içi kanama ve 2. derece yırtık tespit edilen sporcumuz Moryke Fofana ise fizyoterapist eşliğinde koşulara başlamıştır."