Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-09-2019 12:17   Güncelleme : 05-09-2019 12:17

Metin Diyadin Ankaragücü Taraftarına Güveniyor

Metin Diyadin Ankaragücü Taraftarına Güveniyor

Ankaragücü'nde göreve yeni getirilen teknik direktör Metin Diyadin, kulübün sıkıntıları taraftar desteğiyle aşılabileceğini söyledi.

Diyadin, "Kulübünü çok seven ve müthiş bir şekilde destekleyen taraftar kitlesinin takımın arkasında olması en önemli faktör. Burayı tercih etmemde en önemli etken bu. Taraftar desteğinin eksiklikleri gidereceğini düşünüyorum" dedi.

Metin Diyadin, göreve gelişiyle ilgili, "Dün gelişen ve aynı gün akşam sonuçlanan bir transfer oldu. 30 yıldır Ankara'dayız. Beştepe'nin havasını biliyoruz" diye konuştu.

Sarı-lacivertli ekibin durumunu bilerek geldiklerini anlatan Diyadin, "Çok önemli bir taraftar kitlesi olan Ankaragücü ile çalışmak, onun ferdi olmak, temsil etmek her bakımdan önemli. En önemli itici güç taraftar ve onların desteğiyle de beraber başarılı olacağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Taraftarların kulübün her zaman arkasında durduğuna dikkati çeken Diyadin, şöyle devam etti:
"Ankaragücü'nün durumunu bilerek geliyoruz. Bu sıkıntıları yarın öbür gün de bazıları gibi dile getirip savunmaya geçecek durumda değiliz zaten. Oyuncu grubunun en önemlisi, onu iten taraftar kitlesinin olması. Taraftarların mevcut sıkıntıyı giderebileceğini düşünüyorum. Bu bir maraton. En azından devre arasına kadar... Ankaragücü camiası, özellikle taraftarı takımıyla birlikte çok güzel kenetlenebiliyor. Bunları yılladır gördük, izledik. Bu destek, bu dezavantajı ortadan kaldıracaktır diye düşünüyorum. İstekli, taraftarına karşı sorumluluk duygusuyla oynayan bir oyuncu grubu da var. Sadece kadro derinliği anlamında sıkıntı var. Onu da inşallah sakatlık ve cezalı durumunu çok fazla yaşamadan iyi antre ederek geçersek, bu tip sıkıntıların üstesinden geleceğimizi düşünüyorum"

Takıma yeni geldiğini, tanımak için zamana ihtiyacı olduğunu ifade eden teknik direktör Diyadin, "Lig için hedef çok erken. İlk yarı transfer olmadığı için mümkün olduğu kadar puanlar almak önceliğimiz. Burada da maç maç gitmek durumundayız. Maçların birinde takılıp kalmadan her maçı final gibi oynamamız lazım. Zaten atmosfer, her maçı final maçına çeviriyor." şeklinde konuştu.

Ankaragücü'nün son 5 yılda taraftarların desteğiyle aşama kaydettiğini anlatan Metin Diyadin, "Ankaragücü'nün son 5 yılda taraftarlarıyla beraber alt liglerden buralara nasıl geldiğini biliyorum. Onlar takımına her zaman destek verecektir. Zaman zaman başka şeyler de olabilir. Özellikle sahada mücadele eden takımına, hocasına destek olacağına inanıyorum. Taraftarların bu bilinçte olduğunu biliyorum. Ankaragücü taraftarıyla var, taraftarıyla güzel." diyerek sözlerini tamamladı.