Trabzonspor
Giriş Tarihi : 04-08-2019 10:50   Güncelleme : 04-08-2019 10:50

Ve Yusuf Yazıcı Lille'de

Ve Yusuf Yazıcı Lille'de

Yusuf Yazıcı transferi bitti. Lille ile Trabzonspor arasında süren pazarlıklar sonucu anlaşma sağlandı. Yusuf Yazıcı, salı ya da Çarşamba günü Fransa'ya giderek resmi sözleşmeye imza atacak.

Fransız kulübü, Bordo-Mavililer'e 17.5 milyon Euro, Edgar Le'nin yüzde 50 bonservisi ve bir sonraki satıştan yüzde 20 pay ödeyecek.

Yusuf Yazıcı, Zeki Çelik'ten sonra Lille forması giyen ikinci Türk futbolcu olacak. Ayrıca bu rakam Trabzonspor tarihinin en yüksek bonservisli satışı olacak.

 Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Yazıcı, "A Takımında kaptanlık bandını taktığım ve bu güzide formayı giymekten gurur duyduğum Trabzonsporumdan ayrılma konusundaki kararımı vermiş bulunmaktayım." ifadelerini kullandı.
Sürecin başından bu yana Trabzonspor'un, şartlarının iyileştirilmesi başta olmak üzere pek çok fedakarlık yaptığını belirten genç oyuncu, "Ancak ben Trabzonumu, Trabzonsporumu ve ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek adına ayağıma gelen bu fırsatı değerlendirmek istiyorum." sözlerini kullandı.