Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-07-2019 10:05   Güncelleme : 16-07-2019 10:05

Dever Orgill Tyler Boyd'u Övdü

Dever Orgill Tyler Boyd'u Övdü

Ankaragücü'nde Tyler Boyd ile süper ikili olan Dever Orgill, Beşiktaş'ın yeni transferini anlattı.

Boyd'u kendisini en yakından tanıyan futbolculardan biri olan Dever Orgill, tartıya çıkardı. Jamaikalı forvet, ABD'li arkadaşının Beşiktaş'a transferini sevinçle karşıladığını söyledi.

Orgill, "Boyd çok iyi bir takıma gidiyor. Bence Beşiktaş'ı seçerek doğru bir tercih yaptı. Ben de bu takımı gayet iyi biliyorum ve ve bence onların oyun tarzları itibariyle baktığımda Boyd'un oyununa uygun olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş'ın gol sayısı Boyd'un katkısıyla yeni sezonda artacaktır. Çünkü o hem golcü özelliği, hem de asistçi yönüyle son derece skorer bir isim ve onun yer aldığı hücum hattında bunun gerçekleşmemesi çok zor. Beşiktaş'ın forvetleri çok şanslı, yeni sezonda hücum anlamında daha verimli olacaklar" dedi.
ÇOK KUVVETLİ

Eski takım arkadaşının dünya klasında olduğunu savunan Dever Orgill şöyle devam etti:

"Bence Boyd, Beşiktaş gibi Galatasaray ve Fenerbahçe'de de oynayacak bir futbolcu. Hatta Avrupa'nın büyük kulüplerinde oynayacak kadar kaliteli. Bugüne kadar birlikte oynadığım en kaliteli kanat oyuncularından biri. Gold Cup'taki performansıyla da bunu kanıtladı. Bir kere en önemli özelliği oyunu iyi okuması. Oyunun gelişimiyle ilgili sezgileri oldukça kuvvetli. Biz birlikte çok iyi bir uyum yakalamıştık. Kendisiyle uyum yakalaması kolay bir oyuncu çünkü sizi maç içersinde yönlendiriyor.
Hücumdaki takım arkadaşlarıyla sürekli kontak halinde ve takım hücumlarını yönlendiriyor. Doğru koşularla diğer arkadaşlarına çok iyi alan açıyor. Kanattan içeri driplinglerinde rakip savunmanın dengesini bozuyor."

Orgill, Boyd ile bir gün yeniden aynı takımda forma giymek istediğini sözlerine ekledi.