Ankaragücü
Giriş Tarihi : 11-07-2019 11:21   Güncelleme : 11-07-2019 11:21

Ankaragücü'nde Kongre Trafiği Hızlandı

Ankaragücü'nde Kongre Trafiği Hızlandı

Ankaragücü'nün 22-30 Temmuz’da yapacağı genel kurulda başkan adaylığını açıklayan Murat Ağcabağ, “Tüzüğü bir büyüğümüz sayesinde alabildik. Delegeleri bilmek, herkese ulaşıp projelerimizi anlatmak istiyorum” diye konuştu.

Ankaragücü’nde 22-30 Temmuz’da yapılacak olağanüstü genel kurul öncesinde, hamleler gelmeye başladı. Mevcut başkan Mehmet Yiğiner ve ekibinin “Göreve talip olacaklar öncelikle 35 milyon TL’yi, kulübe versin’ şeklindeki açıklamasıyla başlayan süreçte, başkan adayı Murat Ağcabağ’ın, sözleri, seçim maratonuna hız verdi. Başkent ekibinin, yeniden sandık başına gitmeye hazırlandığı dönemde, her seçim öncesinde gündeme gelen, kulüp tüzüğü ve delege sayısı ile ilgili tartışmalar, bir kez daha alevlendi. Ankaragücü’nde gelinen noktada, sarı-lacivertli taraftarlar, eski yönetici ve yeni başkan adayı Murat Ağcabağ’ın yanında dururken, Mevcut başkan Mehmet Yiğiner ve ekibini ise kulüp delege yapısı öne çıkarıyor.
BELKİ BİZ 50 KİŞİYİZ

Murat Ağcabağ, Mehmet Yiğiner’in 35 milyon TL’yi versinler önerisinin akla ve mantığa uygun olmadığını, bu aşamada kulüp delege sayısı ve kulübün borcunun ne kadar olduğunu bilmeleri gerektiğini belirtip, şunları söyledi: “Tüzüğü bir büyüğümüz sayesinde alabildik. Dernekler Masası’nda olması lazım ancak gittiğimizde maalesef ulaşamıyoruz. Kulüpte de kasada saklanıyor. Şu an kulübün 950 delegesi olduğu söyleniyor. Bizim projelerimiz var ve bunları her delegeye ulaşıp anlatmak istiyoruz. Delegeler kimler, bilelim. Yönetim, bizim için 20 kişilik delege sayısı açılabileceğini belirtiyor. Belki biz 50 kişiyiz. Bunun yanında kulübün mali yapısını da görmeliyiz. Yönetim olarak nasıl bir tablo ile karşılaşacağımızı bilmek ve ona göre hareket etmek zorundayız. Kulüp iyi gitmiyor. Zaten iyi gitse biz devam eder omuz omuza verirdik. Bu yüzden bıraktık. Plan ve projeleri varsa biz destek oluruz. Ancak, bizden gelecek parayla bu işi yaparız diyorlarsa, olmaz. Sokağa çıkalım, bu şekilde yapacak onlarca insan buluruz.”