Hacettepespor
Giriş Tarihi : 28-06-2019 11:33   Güncelleme : 28-06-2019 11:33

Hacettepe Satılırsa İlhan Cavcav'ın Mirasına İhanet Olur!

Hacettepe Satılırsa İlhan Cavcav'ın Mirasına İhanet Olur!

Kapanması veya satılması gündeme gelen Hacettepespor için eski başkan Arda Çakmak'tan zehir zemberek açıklamalar geldi.

Hacettepespor'un kapatılmasının  veya satılmasının İlhan Cavcav'ın mirasına ihanet olacağını belirten Arda Çakmak, "İlhan Başkan Hacettepespor'u evladı gibi görüyordu. İnsan evladını satar mı?" dedi.

"İlhan Cavcav'ın birikimlerini 2 yılda miras yedi gibi bitirenler şimdi gözünü Hacettepespor'a dikti" diyen Arda Çakmak, "2001 yılında Vural Baylan'ın evinde o zamanki adıyla ASAŞspor'u alırken İlhan Cavcav 'Bu takım bize ve Türk futboluna yıldızlar kazandıracak' demişti. Öyle de oldu. Bir çok yıldız yetişti" dedi.
Ferhat Odabaşı, Gökhan Gönül, İlhan Eker, Giray Kaçar, Uğur Çiftçi, Ahmet Oğuz, Yıldırım Mert Çetin, Berat Ayberk Özdemir gibi Süper Lig  ve Milli Takım forması giyen oyuncunun Hacettepespor'dan yetiştiğini kaydeden Çakmak, "Şu anda Gençlerbirliği kadrosunda bulunan 6-7 oyuncu Hacettepespor'dan gelmiş. Beni dönemim de Hacettepespor'un Gençlerbirliği'ne maliyeti 600, bilemedin 700 bin liraydı. Bunu da başkan karşılıyordu. Bir oyuncuya menajer parası ödemeseler Hacettepespor'un maliyeti çıkar. 2 sezon önce alınan Diallo Guidileye verilen 1 milyon euro ile 6-7 sene Hacettepespor'un giderleri karşılanır" dedi.