Ankaragücü
Giriş Tarihi : 26-06-2019 08:07   Güncelleme : 26-06-2019 08:07

Ankaragücü'nde Murat Ağcabağ'dan Garip İddialar

Ankaragücü'nde Murat Ağcabağ'dan Garip İddialar

Ankaragücü’nde bu hafta başkan adaylığını açıklaması beklenen Murat Ağcabağ, kulübün yaklaşık 40-45 milyon liralık transfer yasağının bulunduğunu, bu rakamı 15 milyon liraya kadar düşürdüğünü söyledi.

Ağcabağ, Radyo Spor’dan Özgür Sancar’a konuk oldu, soruları yanıtladı.

Ankaragücü’nün çok zor günler geçirdiğini anlatan Ağcabağ, Mehmet Yiğiner’e istifa çağrısı yaptı.

Ankaragücü’nün çok kötü yönetildiğini, şu anda takımda hiçbir oyuncunun kalmadığını söyleyen Ağcabağ, “Kulüp her gün daha da kötüye gidiyor. Mehmet Yiğiner’in görevi bize devretmesini istiyoruz. Biz yarın göreve gelecekmişiz gibi çalışıyoruz. Ankaragücü’nün yaklaşık 40-45 milyon liralık transfer yasağı bulunuyor. Bu rakamı 15 milyon liraya kadar düşürdük.
Nasıl yaptık bunu? Ankaragücü’nün borcu olan oyuncularla oturduk konuştuk. Sözleşmelerini revize ederek çoğuyla yeniden anlaştık. 800 bin euroya sözleşme imzaladıysa, alacağını 600 bine düşürüp yeniden anlaştık. Teknik direktörümüz hazır. Süper Ligi çok iyi bilen yerli bir hoca. İsmini şu an için açıklamam doğru olmaz” diye konuştu.

Ağcabağ’ın bu hafta içinde bir televizyon programına da çıkarak adaylığını net bir dille açıklaması, yönetim kurulunu tanıtması bekleniyor.