Eskişehirspor
Giriş Tarihi : 21-06-2019 15:34   Güncelleme : 21-06-2019 15:34

Eskişehirspor'a Puan Silme Cezası Geldi

Eskişehirspor'a Puan Silme Cezası Geldi

FIFA Eskişehirspor’un eski futbolcu Sebastian Pinto yüzünden 6 puan silme cezası verilmesini TFF’ye iletti.

Eskişehirspor yönetimi apar topar soluğu İstanbul’da alarak cezanın verilmemesi için harekete geçti

Eskişehirspor yönetimi FIFA’dan gelen puan silme cezası ile sarsıldı. 2015-16 sezonunda büyük umutlarla kulübe transfer olan Sebastian Pinto’nun 540 bin euroluk alacağı bulunuyor. Pinto’nun avukatı, geçtiğimiz aylarda futbolcunun alacağının ödenmesi için kulübe haber göndermiş ve Haziran ayının ilk haftasında ödenmesi gereken 540 Bin Avro’yu beklemeye başlamıştı.
TFF'ye iletildi

Sebastian Pinto ile görüşüp temmuz ayına kadar süre isteyen Eskişehirspor yönetimi futbolcu ile anlaşma sağlamıştı. Ancak Pinto’nun avukatının oyuncunun haberi olmadan FIFA’ya başvurduğu öğrenildi. FIFA’da bu başvurunun ardından Eskişehirspor’a 6 puan silme cezasını verdi. FIFA karar aldığı 6 puan silme cezasını Türkiye Futbol Federasyonu’na yolladı. 

İstanbul'da Pinto zirvesi

Eskişehirspor’da Sebastian Pinto krizi ile ilgili büyük sıkıntı yaşanıyor. Kulüp Başkanı Osman Taş ve Mali Asbaşkan Mehmet Şimşek, apar topar İstanbul’a gitti. Pinto’nun avukatı ile görüşmek için soluğu İstanbul’da olan ikili bu krizi çözmek için yoğun bir mesai içine girmiş durumda.