Ankaragücü
Giriş Tarihi : 10-06-2019 12:07   Güncelleme : 10-06-2019 21:34

Tyler Boyd'lu ABD Üzüldü

Tyler Boyd'lu ABD Üzüldü

Ankaragücü'nde gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken ve ABD Milli Takımı'na transfer edilen Tyler Boyd ilk kez forma giydiği maçta farkla tanıştı.

Tyler Boyd'un 62. dakika forma giydiği maçta Venezuela ABD'yi 3-0 yendi.

Maçın gollerini 16 ve 36. dakikada Rondon ve 30. dakikada Savarino attı.

Tyler Boyd, 62. dakikada yerini J Morris'e bıraktı.

ABD Milli Takıma Nasıl Geldi

Tyler Boyd'un Annesi Amerikalı ve Babası Kiwi'li. Boyd her iki ülkede de büyüdü ve daha önce 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda Yeni Zelanda forması giydi.
Bir taraftar ABD ile bağlantın nedir sorusuna Boyd, "Annem Amerikalı bene de 10 yaşına kadar orada yaşadım. Sonra 10 yaşından sonra babamın yaşadığı yere Yeni Zelanda'ya gittim." dedi. 

Neden ABD'den yana seçim kullandın? sorusuna Boyd, "Temel olarak her iki ülkeye de sadakatim var. Bir ülke de annem diğer ülke de babam yaşıyor. Her ülkede 10 yıl yaşadım ve annemle babam arasında seçim yapmam istendi. Ama ben zaten Yeni Zelenda'yı temsil etmiştim ve babamı gururlandırmayı  başarmıştım." ifadelerini kullandu.

Boyd, "Şimdi annemin sırası ve bence benim için harika bir fırsat. Çok heyecanlıyım. Annemi gururlandırmak için çok heyecanlıyım. ABD'yi temsil etmek istiyorum." şeklinde konuştu.