Ankaragücü
Giriş Tarihi : 25-05-2019 10:17   Güncelleme : 25-05-2019 10:17

Mustafa Kaplan'dan Flaş Transfer Açıklaması

Mustafa Kaplan'dan Flaş Transfer Açıklaması

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, transferde ne yapmaları gerketiğini açıkladı.

Kaplan, kiralık oyuncuların sözleşmelerinin biteceğini ve önümüzdeki sezon için kadroyu iyi planlamak gerektiğini belirterek şöyle konuştu: 

"Dün başkanımızla bir konuşma yaptık.  Bizim ikinci yarıda gelen 10 yabancımız ile içeride kalan Türk oyuncularımızın çok iyi bir aile ortamı var. İkinci yarı aldığımız 20 puan, öncesinde 20 puan alan teknik direktör arkadaşımız İsmail Kartal var. Biz de 20 puan alarak ligde kalmayı garantiledik. Elimizdeki oyuncu kadromuzun özellikle kiralık oyuncularımızın işte sözleşmesi biten oyuncularımızın yerlisi yabancısını tekrar iyi bir harman yapıp, önümüzdeki sezonla ilgili plan projeleri kendi aramızda konuştuk.  Boyd, Sacko, Kitsiou'nun kulüpleri de oyuncuları verecek mi onlar da önemli. Başkan o girişimlere başladı. Mukavelesi biten Moke, Oscar var. Yine yerli oyuncularımızın çoğunun mukavelesi bitiyor.
Korcan, Sedat, Alihan, İlhan'ın mukavelesi bitiyor. Bunlar maçtan sonra tekrar oturup konuşulacak ona göre kararlar vereceğiz. Sezon başı gelen 14 yabancının 14'ü de aramızdan ayrıldı. Şu an sadece bizim sezon ortası aldığımız 10 oyuncumuzun hepsi burada duruyor. Ben onlara da çok teşekkür ediyorum bize çok büyük katkıları oldu. O 10 yabancı oyuncuyu ve elimizdeki yerli oyuncuları koruyup bunların üzerine de takviyeler yaparak önümüzdeki sezona girmek lazım. Çünkü bu sezon bayağı sıkıntılı geçti. Önümüzdeki sezon işi daha sıkı tutmak lazım."