MKE Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-05-2019 23:32   Güncelleme : 22-05-2019 23:32

Ankaragücü'nde Transfer Harekatı Başlıyor

Ankaragücü'nde Transfer Harekatı Başlıyor

Bu sezon çıktığı Süper Lig’de oldukça sancılı bir süreç geçiren Ankaragücü’nde güzel haberler nihayet gelmeye başladı.

Lige başladığı kadrodan bir çok isim ve teknik direktör İsmail Kartal ile yollarını devre arasında ayırdıktan sonra yepyeni bir kadro kuran ve Mustafa Kaplan yönetiminde geçen hafta alınan Sivasspor galibiyetiyle ligde kalmayı başaran Ankaragücü, ilk olarak takıma büyük katkı sağlayan bazı isimleri kadrosunda tutmak istiyor.

Şimdiye kadar alacakları ödenmediği için Faty, Djedje, Pinto ve Moulin sözleşmelerini feshederek takımdan ayrılırken, devre arasında kadroya alınmayan Alessio Cerci’nin de sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona eriyor.
Ankaragücü yönetimi, devre arasında kadrosuna kattığı ve takımın aldığı başarıda büyük rol oynayan Orgil, Pazdan ve Kulusic gibi isimler için harekete geçti. Onların da olası bir ayrılık ihtimaline karşın çalışmaya başlayan yöneticilerin FIFA’ya gitme kararı alan bu isimlerle görüşerek paralarını ödeyeceği belirtildi.

Portekiz’in Guimaraes takımından kiralanan Tyler Boyd için girişimlerini hızlandıran Ankaragücü’nün bu oyuncunun bonservisini almak için görüşmelere başladığı ayrıca oyuncunun da alacaklarının yukarıda sayılan isimlerle birlikte ödeneceği öğrenildi.

PAOK’tan kiralanan Kitsou için de girişimlerin kısa süre içinde başlayacağı, öncelikle yeniden kiralama formülü üzerinde durulduğu belirtildi. Bu oyuncuyla ilgili son kararı teknik heyet verecek.