Reklamı Geç

Mehmet Yiğiner 'Ne Vardı da Neyi Çalacaktık'

Mehmet Yiğiner 'Ne Vardı da Neyi Çalacaktık'
Bu içerik 1364 kez okundu.

Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, "Bazı gruplar 'Hırsız başkan' diye bağırdılar. Ne hırsızlığımızı görmüşsünüz? Ne vardı da neyi çalacaktık" dedi.

Kendilerinin göreve geldiğinde kulübün içler acısı bir durumda olduğunu vurgulayan Yiğiner " 'Amatöre kesin düşer' denilen bir kulüptü. 70 milyon dolar bir borç vardı. Bu şartlarda biz göreve geldik. Bu sürede hem borç ödedik, hem de iki kez şampiyonluk yaşayıp, takımımızı Süper Lig'e çıkardık" diye konuştu.
Mehmet Yiğiner, başkent ekibinde son dönemde yaşananların sadece Ankaragücü'nün problemi olmadığını ifade etti.

Başkan Yiğiner, şunları söyledi:

"Türk kulüplerinin problemi. Kapanan kulüplere baktığınızda altında yatan sebepler bunlardır. Biz hiç tarihimizde Sivasspor'u yenmemişiz. İlk kez Sivasspor'u bu maçta 3-1 mağlup ettik. Her şey gayet güzel. Biz takdir edilmeyi beklerdik. Türkiye'de şu var. Biletler basılıyor, taraftarlara veriliyor. Taraftarlar biletleri satıyordu. Biz göreve gelince bu bilet satma olayını kaldırdık. Bundan rahatsız olan kesimler oldu. Bu nedenle taraftarlarla bir sürü olaylar yaşadık. Bunu aştık. Taraftarlarımızın yüzde 95'inde hiçbir problem yok. Yüzde 5 bu olayların içinde."
Taraftarların parayla bağırttırıldığını belirten Yiğiner, "Bizden otobüs parası alıyor. Bir gruba 5 bin lira veriyorsun adam en son '10 bin lira vereceksin' diyor. Artık tehditvari duruma geldi. Bunları parayla bağırttırıyorlar. Kayseri'ye giderken otobüs parası vermedim. Çünkü belediyelerden de para almışlar. Belediyelere teşekkür ettikten sonra kıyamet koptu. Para vermeyince taraftarları kışkırtıyor ve üzerimize salıyor" ifadelerini kullandı.

Makine Kimya Endüstrisi'nin (MKE) sponsorluk ücretini bu sene ödemediğini hatırlatan Yiğiner, görüşlerini şöyle aktardı:

"Bugüne kadar ne söz vermişsek yerine getirdik. Bize böyle bağırıp bizden para alacağını sananlar, bizi yıldıracağını sanan satılıklara da mümkün değil, bu kulübü bırakmayız. Bu Türk futbolunun bir sıkıntısı ve problemidir. Ankara'da çözüldü mü, çözülmek üzeredir. Zaten cılız insanlar. Para vermeyince statta posta koyuyorlar. Kaos ortamı yaratmaya çalışıyorlar. Kulübü ele geçirmek için bunları kullanıyorlar. Tüm bunları aşacağız. Gerçek taraftarlar bu olaylara üzülüyorlar. Bu ayrık otlarını sistem dışına çıkartacağız."


Başkan Yiğiner, bu sezon başında yaşanan ekonomik sıkıntıların gelecek sezonda da yaşanacağını savundu.
Dövizin yükselişinin sürmesi durumunda kulüplerin sıkıntısının bitmeyeceğini dile getiren Yiğiner, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sezon başında yaşadığımız ekonomik sıkıntı gelecek sezonda da devam eder. Birçok kulübün formalarında reklamlar var. Biz MKE'den ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden destek alırsak büyük bir sıkıntı gözükmüyor. Diğer kulüplerin durumu ne ise Ankaragücü'nün durumu da o. Bir ekonomik sıkıntı ve daralma var. Yine bu futbol çeteleriyle uğraşırsak, bu kaos ortamlarıyla beraber enerjimizi oralara harcarız. Huzurumuz olmaz. Bu tür insanların, geçimini kulüpler üzerinden sağlayan 'taraftarım' diye geçinen bu avantacıların bir an önce temizlenmesi lazım. Bunu da temizleyeceğiz."

Mehmet Yiğiner, gelecek sezon yapılanmasıyla ilgili planlamanın bayramdan sonra netleşeceğini belirtti.

Takımın ligde kalmasında önemli bir rol oynayan teknik direktör Mustafa Kaplan ve ekibine teşekkür eden Yiğiner, "Başarılı olacağına inandık ve göreve getirdik. Kampa gitmeyen oyuncu grubunu 20. haftadan itibaren sahaya sürerek başarılı oldular. Futbolcular ve teknik kadro konusunda kararımızı bayramdan sonra veririz. Ekonomik durumumuza bakarız ve hoca da o şartlara uyarsa bir aksilik olmazsa da devam ederiz." ifadelerini kullandı.
Mevcut kadrodaki oyuncuları kulübe kendilerinin getirdiğini hatırlatan Başkan Yiğiner, "Bu futbolcuları bu kulübe bizler getirdik. Bazılarının bonservisini ödeyerek, bazılarını kiralık olarak getirdik. Kulüpleriyle görüşülüp, uygun olursa Ankaragücü'ne kazandırılır. Bunun kararını bayramdan sonra veririz. Futbolculara ödeme, FIFA dosyaları gibi durumlarla ilgili olarak çalışmalarımız devam ediyor." şeklinde konuştu.

ankaragücü mehmet yiğiner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaelispor Taraftarlarına Terörist Muamelesi
Kocaelispor Taraftarlarına Terörist Muamelesi
Futbolda Günün Sonuçları
Futbolda Günün Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi