Ankaragücü
Giriş Tarihi : 28-04-2019 21:43   Güncelleme : 28-04-2019 21:43

Mustafa Kaplan'dan Flaş İddia

Mustafa Kaplan'dan Flaş İddia

Ankaragücü teknik direktörü Mustafa Kaplan, Beşiktaş'a deplasmanda 4-1 kaybettikleri maç sonrasında yayıncı kuruluşa konuştu. Kaplan, maçın ardından hakemlere yüklendi.

Mustafa Kaplan, yaptığı açıklamada, "Kazanan takımı tebrik ediyorum. Galibiyete gölge düşürmek istemiyorum. Bugün biz de kazanmak için oynadık. Oynadığımız oyunun karşılığı bu değildi. İlk yarıda Beşiktaş'tan daha iyi oynadık. Ante'ye atılan bir dirsek var. Orada bana göre kesinlikle bir kart var. Ante'nin burnunun çatladığını hakemlere söyledik. İyi oynayan bir Ankaragücü vardı. Devreye 1-1 girseydik biz de kazanabilirdik. Hakem arkadaşımız maçı bir izlesin. Beşiktaş'a kart göstermiyorsun bize gösteriyorsun. Atiba'ya da göstermedin. Beşiktaş'ı kazandığı için kutluyoum. Özellikle ilk yarı iyi oynadık. Biz Ankaragücü olarak Türk futboluna hoş gelen oyun oynamak istiyoruz. Futbolu çirkinleştirmek istemiyoruz. Burada 4 gol yemeyi hak etmedik. Bu şekilde yenilmek bizi üzdü. Biz böyle oynadıkça kimseden çekinmiyoruz. Sağ ve sol bek cezalı duruma düştü. Küme düşecek takımlar arasında kendimizi görmedik. Bu mücadeleden dolayı oyuncularımı kutluyorum" ifadelerini kullandı.
"Hakemler daha cesaretli olsun"

Kaplan maç sonunda ise, "Hakem arkadaş çok basit kartlar verdi. Burak’ın Kulusic’e dirseği vardı. Kart vermedi. Verse Burak cezalı durama düşecekti. Geçen hafta Sivas’ta da görmedi. Hakem arkadaşlar daha cesaretli olsun. Biz Ankaragücü olarak cesaretli oynadık. Korkmadık. Buradan puanla da dönebilirdik. Oynadığımızın oyunun karşılığında 4 gol yememeliydik" dedi.