Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-04-2019 10:11   Güncelleme : 03-04-2019 10:11

Altay Bayındır 'Taraftarımız Olunca Rakibin Önemi Yok'

Altay Bayındır 'Taraftarımız Olunca Rakibin Önemi Yok'

Ankaragücü'nün başarılı genç kalecisi Altay Bayındır, "Taraftarlarımızla birlikte iyi bir bütünlük sağladığımızda rakibin kim olduğunun önemi yok" dedi.

Yeni transferlerin verdiği katkıdan dolayı takım olarak mutlu olduklarını belirten Altay Bayındır şöyle konuştu:

"İyi geçirdiğimiz bir ara dönem oldu bizim için. Ben de milli takımdaydım ve sonradan katıldım takıma. Şu anda keyfimiz, neşemiz, çalışmalarımız yerinde. Bunu da netice olarak Fenerbahçe maçına bağlayarak keyfimizi neşemizi artırarak ilerleyen haftalara taşırız diye düşünüyorum. Yeni transferlerin verdiği katkıdan dolayı hepimiz çok mutluyuz. Herkes elinden geldiğince benimsemiş durumda. Bu bilinçle sahada mücadelesini veriyor ve bu da bizi sevindiriyor. İnşallah böyle devam eder. Hiçbir zaman oyundan düşmeden, moral motivasyon olarak devam etmek istiyoruz. Genç arkadaşlarımla birlikte Süper Lig düzeyinde Türk olarak oynamak güzel bir durum.
Fazla genç kalecinin olmasını bazıları şanssızlık olarak değerlendiriyor. Kesinlikle bu düşüncelere katılmıyorum. Ben her zaman insanın gelişimi için rekabetin çok iyi olduğunu düşünüyorum. Ben nasılsa oynuyorum havasına girmemek gerekiyor. Hep üzerine koyarak, nerede olursa olsun çalışmak gerekiyor. Başarı da böyle geliyor. O yüzden rekabetin iyi olduğunu düşünüyorum. Yaşıtım arkadaşlarla beraber tatlı bir rekabet içerisindeyiz. Taraftarlarımızla birlikte iyi bir bütünlük sağladığımızda rakibin kim olduğunun önemi yok. Bugün Fenerbahçe ile oynarız, ilerleyen zamanlarda daha iyi başarılar sergileyerek, üst düzey takımlarla oynarız. Avrupa liglerine katılırız inşallah bu sezonu iyi bir şekilde tamamladığımız takdirde. İlerleyen zamanların daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu maça da iyi konsantre oluyoruz, inşallah iyi bir sonuç alarak sahadan ayrılırız."