Trabzonspor
Giriş Tarihi : 31-03-2019 10:05   Güncelleme : 31-03-2019 10:05

Trabzonspor Yusuf Yazıcı İçin 20 Milyon Euro'ya Söz Kestii

Trabzonspor Yusuf Yazıcı İçin 20 Milyon Euro'ya Söz Kestii

Trabzonspor, devre arasında Yusuf Yazıcı için 20 milyon euro teklif eden İngiltere Premier Lig ekibi Wolverhampton ile söz kesti. İki takım, sezon sonunda yeniden görüşecek.

Trabzonspor altyapısından çıkan en değerli isimlerin başında gelen ve Avrupa devlerini peşine takan Yusuf Yazıcı için Başkan Ahmet Ağaoğlu çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Fırtına'nın patronu, "Yusuf için geçen sezon 14 milyon euroluk (87.2 milyon TL) bir teklif almıştık. Devre arasında ise İspanya La Liga'dan 20 milyon euroluk (126 milyon TL) teklif geldi. Ancak görüşmeler gizlilik çerçevesinde yapıldı" ifadelerini kullanmıştı. Ancak Yusuf'un tek talibinin İspanyol ekipleri olmadığı öğrenildi.

SEZON SONU İÇİN ANLAŞMA SAĞLANDI

Fanatik'te yer alan habere göre 22 yaşındaki yıldız, İngiltere Premier Lig ekiplerinin yakın markajında. Sezon başından bu yana transfere 112 milyon euro (698 milyon TL) harcayan Ada temsilcisi Wolverhampton'ın, genç oyuncunun transferinde oldukça ısrarcı olduğu kaydedildi.
Devre arasında İngiliz ekibi ile masaya oturan Trabzonspor yönetimi, 20 milyon euroluk resmi teklife rağmen "Yusuf'u devrede satmak istemiyoruz" cevabını verdi. Bunun üzerine taraflar, sezon sonunda görüşmek için anlaşma sağladı.

YUSUF İNGİLTERE'Yİ İSTİYOR

Almanya ve İspanya'dan da teklifler alan Yusuf'un da İngiltere'de futbol oynamak istediği belirtildi. Görüşmelerde bu kriteri göz önünde bulunduran Başkan Ahmet Ağaoğlu'nun bu nedenle Wolherhampton ile söz kestiği öğrenildi. Öte yandan Yusuf için en ciddi teklifin de bu ekipten geldiği kaydedildi.