Diğer
Giriş Tarihi : 23-03-2019 18:54   Güncelleme : 23-03-2019 18:54

Rolexci Federasyon Başkanından AKP'ye Destek

Rolexci Federasyon Başkanından AKP'ye Destek

Geçmişte "Kızı için 7 Rolex marka saat karşılığında altın madalya" iddiasıyla gündeme gelen Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz'ün ismi şimdi de parti propagandası yaptığı için gündeme geldi.

Akyüz, başkan vekilliğini yaptığı federasyonun resmi sitesinde kaleme aldığı yazısında CHP’yi sert sözlerle eleştirdi ve 31 Mart'ta AKP'nin desteklenmesi gerektiğini yazdı. Akyüz "Bu işin şakası yoktur ve maceraya da gerek yoktur. Ya hizmet ya sefalet tercih edilecek" diye yazdı...

Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz, Wushu Federasyonu’nun resmi internet sitesinde bir makale yayınladı. Akyüz, makalesinde ‘Ya hizmet ya sefalet tercih edilecek’ diyerek propaganda yaptı.
.

İSMİ KIZI İÇİN ROLEX MARKA SAAT KARŞILĞI MADALYA SKANDALI İLE ANILMIŞTI!

Akyüz’ün ismi kamuoyuna gündemine “kızı için 7 adet Rolex marka saat karşlığı madalya aldığı” iddiasıyla gündeme gelmişti.

Ankara’da 10 Ekim 2012 tarihinde yapılan 11. Dünya Wushu Şampiyonası'nda Türkiye Wushu Federasyonu Başkan Vekili Abdurrahman Akyüz’ün kızı milli sporcu Elif Akyüz, büyük bir başarıya imza atarak, Kuzey Mızrağı stilinde 9.60’lık derecesi ile Dünya Wushu Şampiyonu olmuştu. Ancak Dünya Şampiyonunun altın madalyasının Başkan olan babası tarafından alındığı iddia edilmişti. ‘Saat karşılığı madalya’ iddiaları dünya şampiyonası sırasında organizasyonunu yapan firmada çalıştığı belirtilen, Ersin Metin Yavuz’un 03 Aralık 2013 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına verdiği şikayet dilekçesiyle gündeme gelmişti. Yavuz’un iddiasına göre Elif Akyüz’nün kazandığı altın madalya, Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı olan Babası Abdurrahman Akyüz tarafından 7 Adet ‘ROLEX’ saat ve 14 bin dolar civarında para ile satın aldığıydı. Sonradan soruşturma konusu da olan olay için Akyüz iddiaları yalanlamıştı.