Güncel
Giriş Tarihi : 16-01-2019 09:45   Güncelleme : 16-01-2019 09:45

Sporsever Muhtar

Sporsever Muhtar

Mahallesinde bulunan gençleri spor alanlarına çekmek için uğraş  veren Karaağaç Mahallesi Muhtarı Mustafa Canbolat, Mamaksporlu futbolculara  idmanlardan sonra tatlı ikram ediyor

Ankara Amatör Kümenin Köklü takımlarından Mamakspor, alt yapısını Karaağaç Mahallesi'nden yetişen gençlerle kuruyor. U-11, U-12 ve U-13 takımları ile bu yıl yeniden yapılanan mor-sarılı ekibe Karaağaç Muhtarı Mustafa Canbolat, destek sağlıyor.
Gençlerin mutlaka spor yapması gerektiğini belirten Canbolat, "Uzun süredir muhtarlık yapıyorum. Gençliğimde bende futbol oynadım. Sporun faydalarını biliyorum. Veliler ile konuşup, gençleri spor yapmaları için teşvik ediyorum.  Spor yapan genç zekidir. Dersleri  de , kişiliği de iyidir. Bu yüzden Mamakspor'a elimden geldikçe sahip çıkmaya çalışıyorum" dedi.

TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Mamakspor Başkanı Erhan Karadağ ve yöneticisi Osman Yağlı, Karaağaç Mahallesi Muhtarı Mustafa Canbolat'ı makamında ziyaret etti ve desteklerinden dolayı forma hediye verdi. Başkan Karadağ, " Alt yapı çalışmalarını yaptığımız bir mahallede muhtarın sporu sevmesi ve bize destek vermesi sevindiricidir. Yeni futbolcuları ve yetenekleri sahalara sürmek için biz de düğmeye bastık. Bu gençler hepimizin. İçlerinden bir kaçtanesi profesyonel olursa, bu bizim gururumuz. Ayrıca, sporcu ahlakı ile yetişen gençler geleceğimizdir. Mamakspor, en kısa sürede özlenen yere gelecektir" diye konuştu.