Reklamı Geç

Mehmet Yiğiner'den İsmail Kartal'a Ağır Suçlama

Mehmet Yiğiner'den İsmail Kartal'a Ağır Suçlama
Bu içerik 2862 kez okundu.

İsmail Kartal ve ekibinin kulübe, futbolcular için yüksek ücret ödettiğini iddia eden başkan Yiğiner, “Koné ile Cerci transferleri bizi zora soktu. Kartal’ın beraber çalıştığı İstanbul grubu var. Bize fazla para ödetmeye kalktılar” dedi

Asbaşkan Murat Ağcabağ'ın adaylığını açıklaması sonrası Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner sessizliğini bozdu. Son günlerde yaşanan olaylara açıklık getiren Yiğiner, "Geçen sene yeni bir ekip kuralım dedik. Arkadaşlarımızın önerisiyle Murat Ağcabay'ı yönetime aldık. Esnaflardan değil de iş adamlarından kurulu bir yönetim oluşturalım diye mücadele verdik. Taraftarlarımızın da beklentisi bu şekildeydi. Ağcabay bize büyük katkı göstereceğini söyledi. Fakat bu süre zarfında özellikle son dönemlerde çok borcunun olduğunu, kulübe destek olamayacağını söyleyince biz de çok fazla üzerine gitmedik" diye konuştu. 
KARTAL BİZE FAZLA PARA ÖDETTİ

Eski teknik direktörleri İsmail Kartal ve ekibinin kulübe, futbolculara yüksek ücret ödettiğini ifade eden başkan Yiğiner, "Bakary Koné ile Alessio Cerci bizi oldukça zora soktu. İsmail Kartal'ın beraber çalıştığı İstanbul grubu var. Bu grubun içinde menajerler de var. 'Bizim dostlarımız' dediği kişiler. Topçulara fiyatından fazla para ödetmeye kalktılar. Yaşlı topçuları '3 yıl alalım' diye baskı yaptılar. Birkaçını almaya mecbur kaldık. Birkaçını kabul edemedik. İstanbul'daki menajerler yani İsmail Kartal'ın dostlarıyla kopma sebebimiz Cerci ile Kone oldu. 3 yıllıkta ısrar ettiler. Bize baskı yaptılar. Biz 'Kulübe 50-60 milyon lira kaynak sağlayacağız' dediler. Ben de önce bir kaynağı sağlayın, ondan sonra bu topçuların kontratlarını 3 yıllık yapalım. İsmail hocayla konuşuyoruz 'Tamam' diyor aradan 3 saat geçiyor bizi arıyor 'Dostlarımızla aramız açılır, biz bunu 3 yıllık yapalım' diye. Birçok topçuyu 3 yıllık yaptık. Meblağları fazla ödedik. Kulübü ele geçirmeye çalıştılar. Operasyon yapıldı. İsmail Kartal'a yazılı metin okuttular. Ama buna izin vermedik. İsmail Kartal'la devam etme şansımız yoktu, görevine son verdik" şeklinde konuştu. 

TARAFTAR SABIRLI OLSUN

Destek gelirse yeniden transfer yapabileceklerini dile getiren başkan Yiğiner, "Genel kuruldan kaçmamak lazım herkes sözlerini yerine getirsin. Gelsinler ödeme yapsınlar. Biz de genel kurul kararı alalım. Destek gelirse bütçe oluşturabilirsek transfer yaparız. Taraftarlarımız biraz sabırlı olsun. 2019 yılı bana göre birlik beraberlik içerisinde geçerse başarılı bir yıl olur diye düşünüyorum. Ankaragücü yücelsin, yükselsin, daha başarılı olsun. Bunun mücadelesini veriyoruz. Ağcabay toplantıya gelmezse ona destek verenler de kötü duruma düşerler" ifadelerini kullandı.

AĞCABAĞ BEŞİKTAŞLI, BÜROSUNDA FORMA VAR

"BIZ her zaman verdiğimiz sözü tuttuk" diyen başkan Yiğiner, "Ekonomisi güçlü olan, bu işlere merakı olan, bilgisi becerisi olan arkadaşlar olursa biz genel kurula gideceğimizi bir televizyon programında söyledik. Bunun üzerine Murat AğcabaĞ da '35 milyon liramız hazır. Biz talibiz' dedi. Bizi bilen bilir. Biz her zaman verdiğimiz sözü tutmuşuzdur, hep de arkasındayız. Dün söylediğimiz gibi bugün de söylüyoruz. Para lazımsa buyursun. Birden 35 milyon lirayı veremeyebilir. Bir kısmını ocak ayı içerisinde verebilir. Gelsin, en azından 10-15 milyon lirasını kulübe bağış yapsın. Biz de genel kurul kararı alalım" ifadelerini kullandı. Ağcabağ'ın toplantılara gelmediğini söyleyen Yiğiner, "Biz elimizdeki imkânları da kullanıyoruz. Sözümüzdeyiz, buyursun gelsin. Adam Beşiktaşlıyım diyor, bürosunda forması var. Önemli değil. Başkan Beşiktaşlı da olsa taraftarlarımız istiyorsa bitmiştir. Mühim olan A.Gücü'nün geleceğidir" dedi.

Vuslat Ay/Sabah Ankara

ankaragücü mehmet yiğiner ismail kartal transfer murat ağcabağ kongre haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Boluspor'da Necip Çarıkcı Güven Tazeledi
Boluspor'da Necip Çarıkcı Güven Tazeledi
Alanyaspor'a Yunanlı Ortasaha
Alanyaspor'a Yunanlı Ortasaha
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi