Reklamı Geç

Mehmet Yiğiner'den Flaş Açıklamalar

Mehmet Yiğiner'den Flaş Açıklamalar
Bu içerik 2999 kez okundu.

Bengütürk TV’deki Spor Kulusi programına konuk olan Mehmet Yiğiner önemli açıklamalar yaptı. Son günlerde yaşananlarla ilgili konuşan Yiğiner’in açıklamalarından öne çıkanlar:

Ankara’da oynamamanın en büyük mağduriyetini taraftarlarla birlikte yöneticilerle çekiyoruz. Gittiğimiz ile güvenlik götür, stadı kirala ve diğer masraflar belimizi büküyor. Stadımız olmadığı için Passolig sayımız da yerinde sayıyor. Bunun en büyük nedeni de stadımızın olmaması. 19 Mayıs Stadı yıkılacak denildi, geçici olarak 3-5 maç Yenikent’te oynayacaksınız denilmişti. Burada planlama hatası oldu. Stat ikinci yarıda yıkılsa bu mağduriyet olmazdı.
Taraftarlarımız bize tepki gösterdi, Yenikent’in bakımını yapamadınız dedi. Onun bizle bir alakası yok. Yenikent, Osmanlıspor’un stadı. Aralarında itilaf var, mahkemelikler. Ama iki aydır bir bakım onarım yapılmıyor. Biz antrenman sahamızı 27 günde yaptık ama onlar nedense bitiremediler. 1 ayda bitecek işlem, 2 aydır yok. Bundan sonra da ne olacağı belli değil. Burada yönetimin taraftarların elinden gelen bir şey yok. Stat bizim değil.

İKİNCİ YARI YETİŞMEZSE MUCİZE OLUR, KASIT OLUR!

Eryaman daha erken bitebilirdi. Orada da şöyle bir problem çıktı. Müteahhit ile belediye arasında itilaf var. Bu çözülemediği sürece bu iş uzuyor. O stat arsa karşılığı yapılmış ama sözleşmesinde 18 bin kişilik. 22 bin kişiye çıkarılınca müteahhit haklı olarak farkını istemiş. Belediye de arsa karşılığı verdik bu farkı ödemeyiz demiş. Sözleşmenin dışında ekstra maliyetler var. Bu da bizim dışımızda gelişen bir olay. Devletin bakanı geldi, şu tarihte bitecek diye açıklama yaptı ama yine bitmedi. Bu itilafın çözülmesi lazım. Bununla ilgili de çalışmalar devam ediyor. İkinci yarıya yetişmemesi mucize olur, kasıt olur. Yetişmezse de belediye ile müteahhit arasında durumdan dolayı yetişmez.

 

İSMAİL KARTAL’I EN BAŞTA BİZ SAVUNDUK

2 yıl üst üste şampiyonluk olduk. En büyük sıkıntıları taraftarlarımızla birlikte 2. Lig’de çıktık. Tribünün olmadığı yerlerde maçlar yaptık. Köy kasaba gezdik. Sonrasında 2. Lig’den kurtulduk. 1. Lig’de biraz olsun nefes aldık. O dönem bize bir hafif dokunuş oldu. Cumhurbaşkanımız destekledi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı da sponsor olarak destek oldu. Mustafa Başkan da destekledi. Bu dokunuşlarla ve esnafın da desteğiyle birlik beraberlik içinde güzel bir sezon geçirdik şampiyonluk olduk. Bu arada MKE de 1.5 milyon TL destek oldu. 1. Lig’de önemli desteklerdi. Süper Lig’de yeni bir kadro lazım oldu. Çalıştığımız menajerler İstanbul bağlantılıydı. Hoca önerildi bize. Gaziantep ve Eskişehir’deki durumu belliydi. Buna rağmen İsmail hoca ile çalışmaya karar verdik. Lig başladı, futbolcuları aldık. 2 beraberlik, 2 mağlubiyet stat Kartal istifa diye bağırdı. Biz İsmail Hoca’ya sahip çıktı. Haklılığımız da ortaya çıktı.

HAYAL KURAN YÖNETİCİ BULAMADIK

Şimdi ise enterasan olaylar oldu. Bazı yönetici arkadaşlarımız sürekli İstanbul’a gitmeye başladı. Bazıları Ankaragücü’nün adını kullanmaya başladı. Bu da bizi çok rahatsız etti. Bizim hedefimiz Ankaragücü’nü ekonomik sıkıntılardan kurtarmak ve Avrupa’ya gidebilmekti. Bizim hayalimiz buydu ama aynı hayalde yöneticiler bulamadık. Maalesef durum bu. Gelen adam ben ne olacağım demeye başlıyor. Biz bu görevi yapıyorsak, namusumuzla şerefimizle yapmak durumdayız. Bizim siyasetimiz sadece Ankaragücü olacak. Ama bakıyorsunuz durum farklı.

BELEDİYE BAŞKANIN OĞLU BAŞKAN OLUR MU?

Genel kurul çağrısını niye yaptım. Daha önce de 4 genel kurul yaptık. Aday çıkmadı, Ertesi yıl sen bırakmayınca kimse aday olmuyor dendi. 2 ay önce bırakayım, sonra aday çıksın dedim. Genel kurulda yine aday çıkmadı. 3. Genel kurulda kafaya koydum aday olmayacağım dedim. Genel kurula da gitmedim. Ankara dışına çıktım. Liste verirler herhalde seçime girerler dedim. Gelen giden olmadı. Yarım saat bekledik aday olan çıkmadı. Beni aradılar, Ankaragücü ortada kalmasın, esnaf arkadaşlarla birlikte liste hazırlayın verin dedim. Takım gitmesin diye uğraştık. Büyük oyunlar oynandı, takımı ele geçirmek isteyenler oldu sürekli. Halkın takımı olalım diye uğraştık. Yeterince siyaset takımı var, Ankaragücü farklı olsun dedik. Bir belediye başkanın oğlu gelip bu kulüpte başkanlık yaptı. Siyaseten etik değil. Olmamalı. Devletin ve belediyenin imkanlarını sadece bir yere aktarıyorsunuz, halkın kulübünü bir kenara bırakıyorsunuz. Bunlar yanlış şeyler.

CERCI TRANSFERİNDE PATLADIK

Genel kurulla ilgili de sezon başında yine menajer arkadaşlarla çalışma yaptık. Üzülerek söylüyorum, maliyetler değerinden fazla oldu. En son Cerci de patladık. 3 yılda ısrar ettiler, belli bir yaşta, ameliyat geçirdiğini pahalı olduğunu belirterek kabul etmedim. Anlaşmaya yanaşmadık. Farklı boyutlara geldi. Dedikodular çıktı. İş başka yerlere gitti. MKE para ödemeyi kesti. Ankaragücü sürekli öne çıkarıldı, herkes kötü durumda ama bizi öne attılar. Bir operasyon vardı ve İsmail Hocayı kullandılar. Hocanın Sivas maçı sonrası yaptığı açıklama var. Mağlubiyet alabilirsin, mühim olan zor günde bir duruşun olmalı. Gemi yürümedi dedi. Peki Batan gemiyi kim önce terk eder diye soruyorum. Her sözümüzün arkasında durdum. Futbolcu arkadaşlarımızla konuştuk. Hocanın da bilgisi var. Ocak ayına kadar kimse para sözü etmeyecek denildi ve edilmedi. İsmail hoca hariç. Topcular dürüst davrandı ama bir kişi hariç.

BU SENE NİYE YARDIM EDİLMİYOR?

Geçen sene bu yardımlar geldi de bu sene niye gelmiyor diye sormazlar mı? İcralara 29 milyon 500 bin ödemeşimiz. Kredi çekmişiz ödemeleri yapmışız. 23 milyon TL futbolculara teknik heyetle birlikte para ödemişiz. Toplamda 94 milyon ödeme yapmışız. Her sene MKE’den destek geliyordu o da gelmiyor. Çaykur Rize’ye ne para veriliyorsa biz de aynı parayı alalım dedik. Hodri meydan dedik. Herkes rahat etsin dedik. Konya’ya gittik maça ne görüyorsunuz? Spor Toto reklamı. Rize’ye gittik aynı. Bir çok takımda aynı. Biz de müracaat ettik ama kabul edilmedi. Niye etmiyorlar. Bu kulübün üzerinde her zaman bir operasyon var.

YÖNETİMDE DEĞİŞİKLİK OLACAK

Bu kulübü yukarılara taşıyacak, Avrupa’ya götürecek, ekonomiyi düzeltecek arkadaşlar varsa, Delikanlı gibi çıkın kardeşim. Hiç mi yüreğiniz yok diyorum. Hiç aday olmazsa niye genel kurul yapalım. Yönetimde bir değişiklik olacak. Sıkıntılı problemli olan, faydası olmayan zarar veren arkadaşlarımız olabilir. İyi niyetli olabilirler ama bazen bunlar kulübe zarar veriyor. Bir ekip oluşsun 30 milyon toplayalım dedik. Delege yapısıyla ilgili problem varsa bunun sayısını artıralım. 3 bin delege olsun dedik. 10 bin TL pahalı dediler onu da 1000 TL’ye düşürelim dedik. Erkekçe çıkın, mücadelenizi yapın dedik. Ama yok.

İstanbul’dan bir aday çıkacağını sanmıyorum. Ali Koç gibi bir aday olsa bize uyar, buyursun. Takımın bizden önceki durumunu herkes biliyor. 2010’da averaj takımısın, 11 puan toplamışsın, en çok golü sen yemişsin. Tık yok kimsede. Bu günlere kolay gelmedik.

SADECE 2.5 MİLYON TL PARA GELDİ

Bu sezon sadece Anadolu Jet’ten 1.5 milyon, belediyeden de 1 milyon geldi bu sezon. Futbolcular üzerindeki en büyük motivasyon aracı para. Yapılan tüm transferlerde ben vardım. Hepsine de söyledim. Paramız olursa öderiz, gününde ödeyemeyiz. Geçmişten gelen borcumuz var. 94 milyon harcadık daha çark dönmüyor. Daha ligin başında 30 milyon eski yöneticilere ödedik. Bir Söğüt ve Kalyoncu’ya borcumuz kaldı. Süper Lig’de 100 150 milyon borç değil aslında. Yukarıdan aşağıya bakın. Milyarlarca TL borcu olan takımlar var. Ellerindeki futbolcuları satıyorlar.

GEREKİRSE ADIMIZI DEĞİŞTİRELİM

Bu olaylar olmasa, İsmail hoca bu çıkışları yapmamış olması, menajerler de bizim futbolcular üzerinde oyun oynamayacaktı. Biz bazı olayları, namahremi ortaya çıkarmamız lazımdı. Bütün menajerler devreye giriyor, kulüp üzerinde dolanıyor. İhtar çekilmeye başlandı. Sabırla ocak ayını bekliyoruz. Verilen sözler var. Bizim bunu yerelde çözmemiz lazım. Erzurum’a bakın Erzurum Büyükşehir Belediye. Tamam biz de değiştirelim Büyükşehir Belediye Ankaragücü olsun buyrun. Ona da varız. Yeter ki kulüp hak ettiği yerlere gelsin. Kulüp için adım atılsın. Ama yok. Yeter ki niyet olsun.

YÜREĞİ OLAN GELSİN BUYURSUN

Biz her zaman sabrettik ve Süper Lig’e geldik. İyi de gidiyorduk. Ama bu planlar olmasa, enerjimizi kavgalara harcamasak ve sadece Ankaragücü’nü düşünsek çok farklı olurdu. Herkes diyor ki “Ben ne olacağım?” Bu çapsız adamların planları tutmaz. Yukarıda Allah var. Ben rahatım. Gelin kardeşim kulüp burada. Her türlü açıyorum kapıları. Delege sayısını 5 bin olsun. Ortaya 30 milyon TL koyun. Biz de size destek olalım. Taraftarlarımıza çok teşekkürler. Profiller çok değişti. Bize destek oluyor. Bazıları başkasının dürtmesiyle hareket ediyor onlar azınlıkta. Taraftarlar parasını veriyor, biletini alıyor. Deplasmanlara gidiyor. Her şey iyi de gidiyor esasında. İlk dönem alınan 20 puan çok iyi puan bence. Her şeye rağmen bu puan gerçekten iyi.

ÖZHASEKİ İLE GÖRÜŞTÜK, DESTEK SÖZÜ VERDİ

Bundan sonraki süreçte belediye başkan adayıyla da görüştük. Onlar elinden geleni yapacağını söyledik. Mehmet Özhaseki ile görüştük. Bizim önceliğimizin Ankaragücü oılduğunu, bu ay ödeme yapmak durumunda olduğumuzu söyledik. MKE’yi Spor Toto’yu söyledik. Büyükşehir’den sponsorluk istediğimizi söyledik. Olumlu karşıladı ve en kısa sürede birlikte Ankaragücü için ne yapılacaksa yapacağız dedi. Sabırla bu süreci bekliyoruz. Gitmek isteyen gidebilir buna engel olamaz. Biz geçiciyiz herkes gider kulüp kalır. Ankaragücü’nün sağlam bir yapıya ulaşması lazım. İyi olacağını düşünüyorum. Biz bundan daha zor günleri geçmişte atlattık. Umutsuz değilim. Biz mücadelemizi veririz, takdir Allah’ın. Küme de düşebiliriz bunlar olağan şeyler. Ama sonuna kadar mücadele ederiz.

ANKARA’YA KADAR ZOR GELDİM

Benim zoruma gitti, para ödediğin maaş verdiğin personelin olan bir insan bize neler yaptı. Ankara’ya kadar yemin ederim zor geldim. Vallahi çok rahatladım. Her şerde bir hayır vardır. İsmail hoca erken davranıp bu hamleyi yapmamış olsa belki çok daha kötü günler geçirecektik. Her şeyde hayır olduğunu düşünüyorum. Yeni bir yapılanmayla, kurumsal bir yapıyla yola devam edeceğiz. Ben de hata yapabilirim, herkes hata yapar. Yöneticiler de idareciler de Yiğiner de hata yapar. Biz de bir kuluz. Bizi gözünüzde çok büyütmeyin.

6-7 futbolcu federasyonu başvurdu. 2-3 tanesiyle uzlaştık. Eskiden bizimle para pazarlığı eden menajerler şimde tek kuruş istemeden futbolcu da teknik direktör de getiriyor. Ankaragücü eskisi gibi değil. Yeni bir yapılanma yapmamız gerekiyor. Yeni transferlerin takıma çok daha faydalı olması gerekiyor. Daha çok koşan daha faydalım bir takım olmalıyız. Kompakt bir takım olalım. Takımın verilerine bakıldığında aldığımız 20 puan gerçekten mucize gibi. Hakem hataları ve şu bu sebebleri de göz önüne aldığımızda biz başarılıyız diyebilirim.

ALİ KOÇ DA BAŞKALARI DA GÖRÜŞÜYOR. O ZAMAN SİYASET OLMUYOR DA BİZ YAPINCA NİYE SİYASET OLUYOR!

Transfer yapılmazsa işimiz gerçekten zor. Bunun yollarını araştırıyoruz. Sağolsun Özhaseki ile görüştük. Onun performansı da önemli. Tek başımıza bir şey yapabilmemiz mümkün değil. Hükümet desteği bize lazım. Bazı insanlar siyaset girmesin bu işin içine. Dün de Ali Koç Cumhurbaşkanı ile birlikteydi. 4-5 kulüp başkanı Berat Bey’in başkanlığında toplandılar. Talimatlar verildi. Borçlar için yeniden yapılandırma kararı alındı. Herkes her şeyi gizli tutuyor. Bizden dağ gibi fazla sorunları olanlar işini halleniyor biz bulanık suda balık yakalamaya çalışıyoruz. Herşeyimiz ortada, medyada, her şeyimizi herkes biliyor. Biraz namahreme girmemiz gerekiyor. Zamanı gelince belgeleri ve bilgileriyle bizim de konuşacağımız zamanlar gelecek. Bu takım nasıl ayakta duruyor sanıyorsunuz. Siyaset destek olmuyor mu zannediliyorsunuz. Ali Koç veDevl diğerleri görüşünce normal de biz görüşünce mi siyaset oluyor. Kredi verilmesi için bankaların yöneticileri de gelip onlara kolaylık sağladı. Biz de bunları yapabiliriz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ya da Spor Toto da bize sponsorluk vermeli. MKE’nin duruma el atması lazım. Kimsenin cebinden para istemiyoruz. Devletin imkanlarını diğer takımlar kullanıyorsa Ankara da Başkent takımları da kullanmalı. Taraftar desteği son dönemlerde daha arttı. Nereden nereye geldiğimizi herkes biliyor. Her takıma karşı çatır çatır mücadele ediyoruz. Beşiktaş maçında 18 bin bilet satmıştık. 1 gün kala stadı değiştirdiler. Türk futbolu bu şekilde idare ediliyor.

Bakanlık ve siyasetçiler bu konuya el atmalı. Koca Başkentte stadımız yok. Herkes söylemekten, yazmaktan sıkıldı. Ankaragücü, Beşiktaş maçına 11 bin seyirci ile gittik. Kazalar yaşandı. Gençlerbirliği de aynı durumda. Onlar da yollarda. Osmanlıspor’a bir şey demem çünkü kendi düşen ağlamaz. Adamlar kendi sahasını hazırlamıyor. Peki suçlu kim?

 

 

 

ankaragücü mehmet yiğiner bengütürk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Giresunspor'da Sacit Ali Eren Yeniden Başkan
Giresunspor'da Sacit Ali Eren Yeniden Başkan
Denizlispor'da Caner Hüseyin Bağ Atağı
Denizlispor'da Caner Hüseyin Bağ Atağı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi