Reklamı Geç

Kulüpleri Kurtarmak İçin İmzalar Atıldı

Kulüpleri Kurtarmak İçin İmzalar Atıldı
Bu içerik 1635 kez okundu.

Yurtspor'un günler önce gündeme getirdiği kulüplerin bankalar aracılığı mali krizden kurtulacağı haberi bugün uygulamaya geçti.

Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin mali krizden kurtulması için Türkiye Bankalar Birliği önemli bir projeye imza atacak.

Kulüpleri mali krizden kurtaracak proje için bir araya gelen Futbol Federasyonu Başkanı Demirören ile Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Aydın'ın imzalarını taşıyan açıklamada söyle:

"Futbolun bir endüstri olduğu gerçeğinden hareketle uzun vadeli strateji ve hedefler daha önem kazanmaktadır. Bu çerçevede; Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Bankalar Birliği, uluslararası norm ve standartların da dikkate alındığı, futbol kulüplerinin sıkılaştırılmış mali kurallar çerçevesinde yönetilmesinin esas olacağı bir çalışma başlatmıştır.
Bu çalışmanın doğru temellerde kurgulanması için ilgili tüm taraflarla görüşmeler sürdürülmektedir. Türkiye Bankalar Birliği, futbol kulüplerinin yoğun ilişkide olduğu finans sektörünü temsilen proje içinde yer almaktadır. İlgili tarafların katılımı ile sürdürülmekte olan bu çalışma, kulüplerin mali alt yapılarının güçlendirilmesi, faaliyetlerini kendi gelirleri üzerine kurmaları, gelir/gider dengelerini daha sağlıklı kurarak sürdürülebilir mali performansa sahip olmalarını hedeflemektedir. Ulusal ve uluslararası platformda sportif başarının devamlılığı için söz konusu mali kurallar ile kulüplerin mali yapıları güçlendirilirken daha sağlıklı bilançoya sahip olmaları ve bankacılık sektörü ile daha etkin bir ilişkinin tesisi de amaçlanmaktadır. Kulüplerimizin yeni transfer döneminde de sıkı mali disiplin çerçevesinde hareket edilmesini teşvik edici şekilde, mevcut bütçeleri içinde kalınmasının hedeflendiği bu çalışmanın detayları zaman içinde kamuoyu ile paylaşılacaktır."

İşte O Haber TIKLAYIN

futbol federasyonu Türkiye Bankalar Birliği haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Giresunspor'da Sacit Ali Eren Yeniden Başkan
Giresunspor'da Sacit Ali Eren Yeniden Başkan
Denizlispor'da Caner Hüseyin Bağ Atağı
Denizlispor'da Caner Hüseyin Bağ Atağı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi