Ankaragücü
Giriş Tarihi : 20-12-2018 20:45   Güncelleme : 20-12-2018 20:45

A.Gücü Taraftarı Bayram Bektaş'ın Bu Açıklamalarını Sevmeyecek

A.Gücü Taraftarı Bayram Bektaş'ın Bu Açıklamalarını Sevmeyecek

Ankaragücü'nün çiçeği burnunda hocası Bayram Bektaş, "Beşiktaş sempatisi ve ilgisi bana ayrı bir değer katıyor. Bir gün nasip olursa Beşiktaş neden olmasın? Bunu herkes ister." dedi.

 

Ankaragücü’nün yeni teknik direktörü Bayram Bektaş, Göztepe maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Bayram Bektaş, Radyospor’da yayınlanan Anadolu Ateşi programında Salim Manav’a konuştu. Bektaş’ın sözlerinden önemli satır başları şu şekilde:
Benim için duygusal bir maç olacak’

“Göztepe'de lige çok iyi başladık. İçerideki mağlubiyetler takımın havsını bozdu. Maalesef skorlar gelmeyince kulübün önünü açmak için görevden ayrıldım. Göztepe'de güzel günlerim geçti. Ankaragücü de Göztepe gibi çok köklü bir camia. Burada olduğum için heyecanlıyım. Göztepe karşılaşması benim için de duygusal bir maç olacak. Bizim adımıza umarım güzel bir karşılaşma olur. Kazanırız”

‘Göztepe’yi tanımam avantaj’

“Tam detaylı olarak bir takımı tanımak avantajdır. Evet Göztepe’yi tanımam avantaj. Burada önemli olan bizim neler yapacağımız. Bu bir avantaj. Bizim de handikapımız çok sakat oyuncumuz var. Bu maçtan galibiyetle ayrılmayı düşünüyoruz”

‘3 büyükler mali kriterlerden istenilen seviyede değiller’

“Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş mali kriterlerden dolayı istenilen seviyede değiller. Buna karşılık da Anadolu takımlarına etkili oyuncuların geldiğini görüyoruz. Ligde takımların inişli- çıkışlı grafiklerini şöyle değerlendiriyorum. Kadro yapılanması ya da eksikliğinde orta saha ve santrfor zaafiyetrinden dolayı sıkıntı yaşayabiliyorlar. Ahenkli bir takım kuran o çıkışı yakalayabiliyor. Bir takımın mutlaka bir bölgede eksikliğinden dolayı o yakalanamıyor. Eskiden istikrarı net bir şekilde görebiliyorduk”

‘Fransızca bilmem avantaj’

“Fransızca bilmem çok önemli bir avantaj. Benim teknik direktörlük kariyerimde bu işe başlarken hedeflerim vardı. 29 yaşında futbolu bıraktım. Beşiktaş’ın 100. yıl şampiyonluğunda diz kapağım kırılmıştı. Başka iş yapabilirdim. Hedefim sahada olmaktı. Saha özlemi beni bu günlere getirdi. 1. Lig’de başladığımda hedefim Süper Lig’di bu hedefe ulaştım. Amacım burada kalıcı olmak ve burada kendi futbolumu empoze etmek . Ulusal ya da ulusalararası alanda ülkemi temsil etmek. Ligimizde Beşiktaş kökenli teknik adamların olması tesadüf değil”

“Bu seviyeye gelen teknik direktör tesadüf değildir. Bunu istedikleri ve hak ettikleri için buradadır. Beşiktaş çok büyük bir camia. Beşiktaş sempatisi ve ilgisi bana ayrı bir değer katıyor. Her teknik adam büyük takımlarda görev almak ister. Şu anda Ankaragücü'nün başarısı için çalışıyorum. Hedefim burada başarılı olmak”