Reklamı Geç

Ankaragücü; İmtiyaz Değil Adalet İstiyoruz'

Ankaragücü; İmtiyaz Değil Adalet İstiyoruz'
Bu içerik 579 kez okundu.

Ankaragücü yönetimi geçtiğimiz hafta Kayseri'de oynanan Beşiktaş maçın öncesinde yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Spor Toto Süper Lig’in 13. haftasında Beşiktaş JK ile karşılaştığımız maçın oynanacağı şehir ve stadyumun Türkiye Futbol Federasyonu tarafından değiştirilmesine ilişkin taraftarlarımızın özellikle sosyal medya üzerinden gösterdiği tepkiyi, maça çıkmamalıydık yönündeki görüşlerini, haksız uygulama ile ilgili kızgınlıklarını anlayışla karşılamaktayız.

Yaşanan ve ani gelişen süreçte Yönetim Kurulumuz ivedilikle toplanarak konuyu masaya yatırmış, kulübümüzün hukuk müşavirlerinin de katıldığı toplantıda maça çıkmama halinde karşılaşacağımız ve TFF tarafından kulübümüze uygulanacak olası yaptırımları tartışmıştır.
Yönetim Kurulu olarak bizler Başkanımız Mehmet Yiğiner önderliğinde profesyonel spor kulübünü yönetiyor ve profesyonelce hareket ederek camiamızın bize verdiği sorumluluğu bilerek, mevcut TFF Kanun, Tüzük ve Yönetmelik maddelerini de değerlendirerek duygusallıktan uzak kulüp menfaatlerini gözeterek kararlar alıyoruz.

Sonuç olarak camiamızın ve kulübümüzün çok daha büyük zararlar görmemesi için bize verilen görev ve sorumluluk bilinci ile hareket edilmiş, maça çıkmama halinde TFF tarafından kulübümüze uygulanabilecek -3 puana silme cezası, hükmen mağlup ilan edilme ve idari para cezası yaşamamak için maçı oynama kararı alınmıştır. Ekonomik zorluklarla mücadele eden kulübümüzün bu durumlarla karşılaşmasının işleri daha da kötüye götürebileceği değerlendirilmiştir.

Türk futbol tarihinde eşine rastlanmayan bir şekilde evimizde oynayacağımız karşılaşmanın maçın oynanacağı güne neredeyse bir günden az bir süre kala yerinin değiştirilmesi ve bir başka şehirde oynanmasına karar verilmesinin meşru zeminde izahı yoktur.

Kilometrelerce yol gelip Kayseri’de takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu haksız uygulamanın tek tesellisi Allah’a şükürler olsun ölümle sonuçlanan bir kaza yaşanmamasıdır. Maça ailesi ile gelen bir taraftarımız maddi hasarlı kaza yapmış, şükürler olsun kazayı ağır maddi hasar ve ufak yaralanmalarla atlatmıştır. Kaza yapan taraftarımıza ve ailesine geçmiş olsun diyor, Rize deplasmanına gelecek taraftarlarımıza da kazasız – belasız hayırlı yolculuklar diliyoruz.

Kulübümüz, camiamız ve taraftarlarımızın haklı tepkisini çeken eşi görülmemiş uygulamanın ilk olması, sezon başından beri VAR uygulaması konusunda yaşadığımız mağduriyetleri yetkililere hatırlatarak bir kez daha yüksek sesle ‘İMTİYAZ DEĞİL, ADALET İSTİYORUZ’ diyoruz. TFF’yi kulübümüze karşı daha dikkatli ve adil olmaya davet ediyoruz.

MKE ANKARAGÜCÜ YÖNETİM KURULU

ankaragücü beşktaş kadir has
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Göztepe Ankaragücü Hazırlıklarını Eksik Sürdürüyor
Göztepe Ankaragücü Hazırlıklarını Eksik Sürdürüyor
Göztepe Ankaragücü'ne Odaklanıyor
Göztepe Ankaragücü'ne Odaklanıyor
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi