Reklamı Geç

Ankaragücü'nden Federasyona Özeleştri Çağrısı

Ankaragücü'nden Federasyona Özeleştri Çağrısı
Bu içerik 1534 kez okundu.

Ankaragücü Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz, Beşiktaş maçının stadının bir gün önce değiştirilmesi ve hakem kararları nedeniyle Futbol Federasyonu'nu topa tuttu.

Tuna Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Futbol Federasyonu'nun başkanı ile yönetim kurulunun aldığı kararların, yönetmelik ve statüden ötürü sorgulanamaz olduğu belirterek, "İtirazların yapıldığı kurullar başkana bağlı ve haksız alınan kararları şikayet dahi edemiyorsunuz. 'TFF istifa' diyorsunuz onun da cezası var. Sizler tarafsız olacaksınız, hak yemeyecek ve yenmesine müsaade etmeyeceksiniz. Toplumda zerre kadar inandırıcılığınız, güvenilirliğiniz kalmadı.

Yazık ediyorsunuz Türk futboluna! Keyfi ve yanlı kararlar alıyorsunuz, camiaları yok sayıyorsunuz. Hiç öz eleştiri yapmıyor, eleştirilere tahammül etmiyorsunuz. Siz bu ülkede herkesten önemli misiniz? Bir vatandaş olarak TFF gelirleri, giderleri, bu kadar bütçeyle nelere yatırım yapıldığını, görev süreleri boyunca başarılarını ve ısrarla neden görevde kalmak istediklerini bilmek istiyorum. Bunu cevaplayacak, özerk TFF'mizin bunların tekelinde olmadığını hatırlatacak birkaç kulüp haricinde dikkate almadıkları birçok kulübün olduğunu dile getirecek ve bunlara bu kurumun kendi iş yerleri olmadığını anlatacak bir yetkili arıyorum.
Aslında boşuna kızıyoruz adamlara. Ülke futbolunu öyle geliştirdiler ki tüm dünya bizi konuşuyor. Milli takımımız her şampiyonanın favorisi, Avrupa takımlarının peşinden koştuğu futbolcular yetiştirebiliyoruz, liglerimizin marka değerine hiçbir ülke yetişemiyor. Daha ne olsun? Bir de bunların hatalı ve yanlı karar almaları mümkün değil çünkü hiç hata yapmazlar. Öyle olmasa her konuşana ceza vermezler! Siz hiç TFF yönetiminin, yanlış yaptığı veya zarar verdiği için ceza aldığını gördünüz, duydunuz mu? Duyamazsınız çünkü onlar kusursuz(!).

Ankaragücü Kulübünü camia ile beraber ayağa kaldırdık ve ait olduğu yere getirdik. Camiamıza yanlış yaptınız ve yanlış yapmaya da devam ediyorsunuz. Sezon başından bu yana verilmeyen penaltılarımız, sayılmayan gollerimiz yüzünden kaybettiğimiz puanların hesabını kim verecek? Kayseri'de oynanan maçta durum 0-0'ken Tiago Pinto'ya yapılan pozisyon yüzde yüz penaltı ve dokuz kusurlu hareketten biri. VAR hakemleri ne işe yarıyor? Maçın kaderine etki edecek hata nasıl olur da masa başındaki VAR hakemleri tarafından atlanır?

Takımımız Ankara'da oynamaya konsantre olmuş ve maça bir gün kala stat değişmiş, Ankara dışında oynamaya mecbur edilmişiz ve apar topar yola çıkılmış, her şey altüst olmuş. Taraftarlarımız maça yetişme ve takımı yalnız bırakmama telaşı ile Kayseri'ye gelmek için yollara düşmüş, gelirken bir aile kaza geçirmiş. Allah'a şükürler olsun ki kaza geçiren aile ağır maddi hasarla kazayı atlatmış, ufak tefek yaralanmanın dışında başka bir şey olmamış. Kaza yapan ailemizin başına ya daha kötü şeyler gelseydi bunun sorumlusu kim olacaktı?

Bu olaylara sebep olan TFF yetkilileri nasıl rahat edecekti? Kamuoyunda konuşulduğu gibi birilerinin ligden kopmaması için çadır tiyatrosu mu kuruldu? Doğal afetler dışında futbol tarihinde bir günden az bir süre kala maçın oynanacağı stadın değiştirildiğine dair bir örnek daha var mı? Yenikent Stadı’nda sezon başından bu yana 20’ye yakın müsabaka oynanmışken ne oldu da birden stadın zemini bozuldu? Buna rağmen maç saatine kadar stat zemini oynanabilecek hale getirilecekken kimler zemini bozdu? Bu yüzden personel işten çıkarıldı mı?

Kimler stadın zeminini bozuk göstermek için Beşiktaş Kulübüne eski bozuk zeminli fotoğrafları gönderdi? Tarafsız TFF bu konu hakkında soruşturma başlatmayı düşünüyor mu? Yapılan masraflar, taraftarın çektiği çile, maça gelemeyen taraftarların seyirden yoksun kalması gibi birçok mağduriyetin faturasını kim ödeyecek?" dedi.

ankaragücü tuna yılmaz haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Göztepe Ankaragücü Hazırlıklarını Eksik Sürdürüyor
Göztepe Ankaragücü Hazırlıklarını Eksik Sürdürüyor
Göztepe Ankaragücü'ne Odaklanıyor
Göztepe Ankaragücü'ne Odaklanıyor
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi