Ankaragücü
Giriş Tarihi : 23-11-2018 21:18   Güncelleme : 23-11-2018 21:18

A.Gücü Taraftarlarından Futbol Federasyonu'na Pretosto

A.Gücü Taraftarlarından Futbol Federasyonu'na Pretosto

Ankaragücü taraftarları, Ankara'daki Futbol Federasyonu binasının önünde toplanarak, Beşiktaş maçının Kayseri'ye alınmasına tepki gösterdi.

Ankaragücü taraftarları, Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş ile oynayacakları maçın Kayseri'ye alınması nedeniyle Futbol Federasyonunu protesto etti.

Ankaragücü Yaşasın Birlik Platformu Sözcüsü Cem Üner, burada yaptığı açıklamada, maça 29 saat kala alınan kararın "yüz karası" olduğunu belirterek, "Biz skor taraftarı değiliz. Bizi 5-0 yensinler, önemli değil. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur. Bu bir sürgündür." ifadelerini kullandı.


Ankaragücü taraftarları olarak kimseyle husumetleri bulunmadığına dikkati çeken Üner, "Haksızlığın karşısında 1-2 kelime söylemek için toplandık. 6 yıldır Ankaragücü için mücadele veren insanlarız. Ligde 6 maç oynadığımız Osmanlı Stadı'ndan, Beşiktaş maçı alınarak Kayseri'ye veriliyor. Madem öyle, bu karar cuma günü mü alınır. Müsabaka cumartesi saat 19.00'da. Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl bir sistem. Ankaragücü kimsenin oyuncağı değildir. Ankaragücü 110 yıllık tarihe sahip bir kulüptür."