Ankaragücü
Giriş Tarihi : 22-11-2018 19:40   Güncelleme : 22-11-2018 19:40

Ankaragücü, Beşiktaş Maçı ve Yenikent Osmanlı Stadı Gerçekleri

Ankaragücü, Beşiktaş Maçı ve Yenikent Osmanlı Stadı Gerçekleri

YURTSPOR - Sabah saatlerinde Beşiktaş'a yakın sosyal medya hesaplarında Osmanlı Stadı'nın zeminin bozuk olduğunu gösteren paylaşımlar akşam saatlerinde maçın Afyon Zafer Stadyumu'na alınacağı iddialarına dönüştü.

Araştırmalar sonunda işin gerçeği ortaya çıktı.

Sakat oyuncularının çokluğu nedeniyle kadro kurmakta zorlanan Beşiktaş'ın stad zemininin bozukluğunu bahane ederek maçın ertelenmesi için Futbol Federasyonu'na baskı yaptığı ortaya çıktı.
Beşiktaş'ın maçın stadının değiştirilmesi değil maçın ertelenmesini istediği ifade edildi.

Yiğiner ve Kartal inceleme yaptı

Bu gelişmeler üzerine Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ve teknik direktör İsmail Kartal'ın bugün Yenikent Osmanlı Stadı'na gelerek zemini incelediği öğrenildi.

Mehmet Yiğiner'in Futbol Federasyonu yetkililerini arayıp zeminin futbol oynamaya elverişli olduğu ifade ettiği belirtildi.

Federasyon yetkilileri yarın inceleyecek

Bu arada Futbol Federasyonu yetkilileri bugün Yenikent Osmanlı Stadı'na gelmediği ifade edilirken yarın sabah yapacakları inceleme sonrasında kesin kararın verileceği öğrenildi.

Afyon Zafer Stadyumu'nda VAR sorunu yok

Bu arada Beşiktaş yakın kaynaklar Afyon Zafer Stadyumu'nda VAR sistemi olmadığı için Spor Toto Süper Lig maçı oynanamayacağı iddia ediliyor. Ancak, Futbol Federasyonu'nda bu gibi durumlar için mobil VAR aracı bulunuyor.

Ankaragücü Ligin 5. hafta maçında Akhisarspor ile Afyon Zafer Stadyumu'nda mobil VAR aracı ile maç yaptı.

Yetkiner MAYDA